Jak są zakładane implanty zębowe?

Dzięki rozwojowi dzisiejszej medycyny dentystycznej nawet po utracie zęba możemy cieszyć się pełnym zdrowym uśmiechem. To dzięki implantom, które zastąpią ubytki i będą wyglądała dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Sposób ich montażu wbrew pozorom nie jest aż tak skomplikowany, o czym zaraz się przekonamy.

Czym tak naprawdę jest implant?

Tym, co nazywamy implantem, jest tak naprawdę sztuczny korzeń, na którym następnie dentysta odbudowuje utracony ząb. Korzeń ów jest tytanową śrubką. Podczas zabiegu jest wkręcana w kość szczęki. Ważną informacją dla każdego zainteresowanego implantem jest fakt, że można go zamocować albo zaraz po ekstrakcji zęba, albo w okresie od miesiąca do czterech miesięcy po tym zabiegu. Dlaczego? Ponieważ z czasem zanika kość, w której był osadzony ząb. Zmusza to dentystę do przeprowadzenia bardziej skomplikowanego zabiegu, ponieważ konieczna jest odbudowa kości szczęki.

Obecnie najlepszą sposobem na wypełnienie luki po utracie zęba jest właśnie implantologia Warszawa to miasto, w którym znajdziemy najwięcej specjalistów od wykonywania takich zabiegów. Czym wyróżniają się implanty? Przede wszystkim tym, że sztuczny ząb zachowuje się tak samo, jak naturalny i zapobiega zanikowi kości. Ponadto jest również bardzo trwały. Implant posłuży nam nawet przez kilkadziesiąt lat.

Jedynym minusem dla niektórych może być cena. Założenie jednego implantu to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Ale warto wydać te pieniądze, jeśli chcemy zachować piękny i zdrowy uśmiech przez długie lata.

Zostaw komentarz

dwanaście − 5 =