Jak odnaleźć psa, który zaginął – co można zrobić, żeby uniknąć długich poszukiwań?

Ucieczka czworonożnego pupila to bardzo trudne przeżycie dla jego właściciela. Jako posiadacze niesfornych psiaków czujemy się wówczas kompletnie bezradni i w pierwszej chwili nie wiemy, co powinniśmy zrobić. W tym artykule podpowiemy, jak znaleźć psa, który zaginął i co zrobić, żeby uniknąć długich poszukiwań. Czym należy się kierować? 

Od czego zacząć poszukiwanie psa? 

W pierwszej kolejności powinniśmy przejść się po okolicy i nawoływać naszego pupila. Warto również zapytać przechodniów czy go nie widzieli. Jeżeli to nie pomoże, koniecznym będzie rozwieszenie plakatów z informacją o zdarzeniu oraz danymi kontaktowymi dla osób, które znajdą naszego czworonoga. Dobrze jest także przejechać się po okolicznych schroniskach. Być może trafił do któregoś z nich.

Najlepiej zapobiegać niż leczyć 

Złota zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I tak jest również w tym przypadku. Aby uniknąć takich sytuacji koniecznym jest szkolenie psa od najmłodszych lat. Niezwykle pomocne okaże się także czipowanie psów oraz umieszczenie na obroży czworonoga zawieszki z naszymi danymi. W razie, kiedy pies zostanie znaleziony przez osobę trzecią, łatwiej jej będzie się z nami skontaktować. 

Zostaw komentarz

osiem − trzy =