Jak kupić apartament bez pośrednika

Posiadanie własnego apartamentu to marzenie wielu osób. Mieszkanie we własnym miejscu to duża swoboda, możliwość decydowania o każdym szczególe, a także inwestycja na przyszłość. Tendencja do drożenia nieruchomości ostatnio jest bardzo duża, dlatego warto kupić teraz apartament, żeby później móc na nim zarobić. Jak dokonać zakupu? Dlaczego lepiej nie korzystać z usług pośrednika?

Apartament – zakup bezpośredni

Dużo kupujących coraz częściej decyduje się na brak pośrednika w trakcie dokonywania transakcji z wielu względów. Podstawowym z nich jest duża oszczędność pieniędzy. Prowizja pośrednika wynosi zazwyczaj 2- 4 procent ceny nieruchomości. Podczas kupowania apartamentu za wysoką cenę, prowizje będzie wynosiła minimum kilka tysięcy złotych lub więcej. Taka kwota skutecznie zachęca do spróbowania poszukiwań oraz kupna na własną rękę.

Jak szukać samodzielnie?

Wszyscy, którzy sami chcą dotrzeć do sprzedającego apartament zaczynają poszukiwać ofert sprzedaży. Najlepiej jest szukać za pośrednictwem Internetu (zobacz np.: “apartamenty na sprzedaż”), ponieważ właśnie tam jest najwięcej ogłoszeń tego typu. Swoje poszukiwania warto skupić na popularnych serwisach ogłoszeniowych, szczególnie takich, gdzie wystawienie ogłoszenia jest darmowe. Podczas poszukiwań ofert sprzedaży należy unikać ofert prowadzonych przez biuro nieruchomości, ponieważ najczęściej oznacza to, że prowizja będzie koniecznym do poniesienia kosztem. Nawet jeśli nie jest to powiedziane wprost w ogłoszeniu, cena prowizji będzie ujęta w cenie apartamentu.

Zostaw komentarz

osiemnaście − trzy =