Jak dbać o dojrzałe ciało i skórę?

Kobiety w każdym wieku chcą wyglądać dobrze, a wraz z upływem lat starania te muszą być coraz intensywniejsze. Dojrzałe ciało i skóra tracą swoją elastyczność, stają się skłonne do zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, że  z wiekiem, w organizmie zmniejsza się poziom hormonu żeńskiego estrogenu a wraz z nim obniża się ilość kolagenu i elastyny. Powoduje to mniejszą elastyczność skóry, zwiększenie jej suchości, skłonność do zmarszczek. Warto wspomóc dojrzałą skórę i dostarczyć jej brakujących składników „od środka”, przy pomocy suplementów. Jednym z nich jest kolagen kapsułki, który uzupełnia niedobory tego białka w tkankach i poprawia ich elastyczność

Zadbana twarz

Dojrzałe kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na skórę twarzy i jej pielęgnację. Bardzo ważne jest jej nawilżanie, w związku z tym zaleca się stosowanie odżywczych maseczek i kremów. Te uniwersalne nie będą już wystarczające, należy więc dobrać odpowiednie, z szerokim spektrum działania, najlepiej wyprodukowane z naturalnych składników. Taki produkt można znaleźć na przykład na stronie https://noblemedica.pl/prodcut-category/kremy. W jego składzie oprócz aktywnego kolagenu znajdują się kwas hialuronowy i witamina E, co dobroczynnie wpływa na nawilżenie i poprawę jędrności  skóry, a także spłycenie zmarszczek.

Zadbane ciało

W trosce o ciało i skórę dojrzałe kobiety muszą pamiętać o zdrowym trybie życia. W tym pojęciu mieści się odpowiednia dieta, bogata w witaminy i minerały. Należy więc spożywać dużo owoców i warzyw, a zredukować do minimum cukier i produkty wysoko przetworzone. Odpowiednie nawilżenie zapewni wypijanie odpowiedniej ilości wody. Warto do tego dodać jeszcze codzienny ruch na świeżym powietrzu, który dotlenieni ciało i wywoła dobry nastrój.

Zostaw komentarz

20 − 7 =