Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w dzisiejszych czasach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stopa bezrobocia spada od czasu recesji, ale nadal jest niezwykle wysoka.

W pierwszym kwartale tego roku oficjalna stopa bezrobocia wynosiła 5,1%. Liczba ta nie obejmuje osób, które przestały szukać pracy oraz tych, którzy są niedostatecznie zatrudnieni, co oznacza, że mają pracę w niepełnym wymiarze godzin, ale woleliby pracować na pełen etat.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz myśleć, że szukanie pracy jest beznadziejne. Istnieją jednak sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Oto kilka wskazówek:

Zdobądź stopień naukowy

Być może nie potrzebujesz tytułu licencjata, aby wylądować w pracy, ale posiadanie go może sprawić, że wyróżnisz się spośród innych kandydatów – zwłaszcza jeśli kierunek studiów jest istotny dla pracy, którą chcesz. Jeśli nie chcesz płacić za studia lub nie możesz dostać się do wymarzonej szkoły, rozważ wzięcie udziału w różnych kursach i szkoleniach, które pomogą Ci nabrać doświadczenia i wiedzy.

Rozwiń umiejętności, które można przenieść

Nawet jeśli nie masz formalnego wykształcenia w czymś takim jak księgowość czy programowanie komputerowe, nie oznacza to, że nie masz kwalifikacji do pracy na niektórych stanowiskach. Rozwijanie umiejętności takich jak rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i komunikacja może pomóc Ci wyróżnić się wśród innych kandydatów, którym brakuje tych zdolności i może pomóc ci wylądować w pracy, która płaci więcej niż minimalna stawka.

Poszukaj pracy na stronach internetowych

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie pracy, która płaci więcej niż minimalna stawka, jest skorzystanie z takich stron jak np. abpraca.pl. Strony te pozwalają na wyszukiwanie ofert pracy w Twojej okolicy, a także na filtrowanie wyników na podstawie stawki wynagrodzenia i innych czynników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przy pomocy naklejek ściennych udekorować dom?
Jak przy pomocy naklejek ściennych udekorować dom?
Zmiana aranżacji wnętrza wcale nie wymaga kosztownych inwestycji, modyfikacje można wprowadzić znacznie łatwiej, w dodatku niedrogo. Wystarczy użyć naklejek ściennych, […]
Jakie udogodnienia dla sportowców tworzą producenci butów?
Jakie udogodnienia dla sportowców tworzą producenci butów?
Sport niezmiennie cieszy się dużą popularnością, więc producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób uprawiających aktywności fizyczne, dostosowując […]
Jak działa fotowoltaika?
Jak działa fotowoltaika?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na zainstalowanie na dachu własnego domu lub firmy nowoczesnych paneli […]
Ostatnie wpisy
Polecamy