Przedmioty codziennego użytku – czy warto umieszczać na nich reklamę?

Skuteczna reklama, to taka, która eksponowana jest w otoczeniu społecznym w naturalnym kontekście, dzięki czemu mimowolnie jest dostrzegana i zapamiętywana bez negatywnych skojarzeń i powiązań.

Na jakich przedmiotach codziennego użytku, warto umieszczać reklamę?

Jednym z najpowszechniejszych sposobów wprowadzenia reklamy produktu do codziennego użytku jest nadrukowanie logo na długopisach. Niestety stało się to na tyle powszechne, że obecnie znaki firmowe w takiej formie są niemalże niezauważalne.

Aby więc wyróżnić markę na tle wielu jej podobnych, konieczne jest, by gadżety reklamowe stanowiły przedmioty codziennego użytku o znacznie mniej pospolitej formie, a przez to i bardziej wartościowe. Doskonałym sposobem na zaistnienie firmy w przestrzeni społecznej są parasole z logo (np. takie jak te: https://promoshop.pl/pl/parasole-reklamowe-z-nadrukiem-logo), oznaczone kubki termiczne czy pokrowce na telefon.

Ważne przy tym jest, aby nie były to przedmioty, które nie są eksponowane na widok publiczny, tak jak choćby portfel, czy etui na dokumenty. W takim bowiem wypadku reklama nie dotrze do większej grupy potencjalnych odbiorców.

Czy reklama na przedmiotach codziennego użytku jest skuteczna?

Reklama na przedmiotach codziennego użytku niejako mimowolnie jest zauważana i zapada w pamięć, by w dowolnym momencie w przyszłości, w razie potrzeby skorzystania z danej usługi firmy czy instytucji. mogła zostać odtworzona.

Warto podkreślić, że odbiorcą tego typu reklamy nie jest wyłącznie użytkownik danego przedmiotu, ale wszyscy ci, którzy znajdują się w jego otoczeniu i zwrócą uwagę na zamieszczone na nim logo.

Firmy marketingowe prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej kreatywnych, a często wręcz kontrowersyjnych haseł, po to, aby zwrócić uwagę na markę. Jak się jednak okazuje jedną z bardziej efektywnych form reklamy jest wykonanie gadżetu w formie przedmiotu codziennego użytku. Nie jest to zabieg kosztowny, a jednak bardzo skuteczny.

Zostaw komentarz

jeden + 6 =