Jak przygotować się do wykonania makijażu permanentnego?

Rynek usług kosmetycznych oferuje szeroki wachlarz przeróżnych zabiegów. Coraz popularniejszy wśród kobiet staje się makijaż permanentny, który dzięki nowoczesnym technikom wykonania zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort. Jest to zabieg, podczas którego narusza się ciągłość naskórka maleńką igiełką i wprowadza pigment pod skórę.

Przypomina to tatuaż, ale mikropigmentacja nie jest tak wykonywana na takiej samej głębokości. Dzięki temu kobiety nie muszą się na co dzień malować, gdyż ta usługa kosmetyczna ma za zadanie zastąpić tradycyjny make-up.

Zalecenia i pielęgnacja przed zabiegiem

Podejmując decyzję o wykonaniu trwałego makijażu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim w dniu wykonania zabiegu trzeba być zdrowym, kobieta nie może być w ciąży, ani karmić piersią. Na 2 tygodnie przed wizytą w salonie kosmetycznym nie należy się opalać. Usługa, jaką jest makijaż permanentny ust ma na celu nasycenie koloru oraz poprawę konturu, trzeba zwrócić uwagę na stan warg przed zabiegiem. Opryszczka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do mikropigmentacji.

Decydując się na makijaż permanentny oczu, musimy liczyć się z tym, że trzeba odstawić wszelkie odżywki do rzęs na około 3 miesiące przed planowanym zabiegiem. Przeszkodą są także sztuczne rzęsy i stosowanie kropli na jaskrę. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od picia alkoholu.

Na 4 godziny przed mikropigmentacją trzeba unikać wszelkich środków zawierających kofeinę (kawa, energetyki) oraz nie zażywać żadnych leków przeciwbólowych. Tydzień przed dobrze jest wykonać delikatny zabieg nawilżający, aby skóra nie była przesuszona.

Zostaw komentarz

cztery + 19 =