Ekogroszek – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel ekogroszek to nowy rodzaj czystej energii, który może zastąpić węgiel, gaz ziemny i ropę naftową. Jest przyjazny dla środowiska, odnawialny i biodegradowalny. Ekogroszek to źródło energii, które jest świetną alternatywą dla zwykłego węgla, ponieważ spala się czyściej i wydajniej. Ma wyższą wartość opałową niż drewno i jest bardziej przyjazną dla środowiska formą.

Zalety ekogroszku

Ekogorszek ma ogromną liczbę zalet, dlatego ostatnio staje się coraz popularniejszy. Co więc wyróżnia go spośród innych paliw?

  • Jest tańszy w produkcji niż tradycyjny węgiel. Surowce do produkcji ekogroszku są stosunkowo niedrogie i obfite, co czyni go opłacalnym w produkcji i użytkowaniu.
  • Ekogroszek bytom ma lepszą jakość spalania niż tradycyjne paliwa kopalne ze względu na niską zawartość popiołu, co oznacza, że podczas procesu spalania wytwarza mniej dymu i pyłu. Większa wydajność spalania przyczynia się także do mniejszych zanieczyszczeń powietrza.
  • W porównaniu z innymi materiałami palnymi, w tym peletami drzewnymi, ekogroszek bytom ma wyższą wartość opałową (około 6500 kcal/kg), niższą zawartość popiołu (około 2%) i lepszą stabilność termiczną podczas przechowywania (około 560 kcal/kg).
  • W procesie produkcji ekogroszku uwalnia się mniej gazów cieplarnianych niż w przypadku tradycyjnych paliw, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy montaż klimatyzacji w domu jest opłacalny?
Czy montaż klimatyzacji w domu jest opłacalny?
Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w domu lub mieszkaniu klimatyzacji. Gwarantuje ona bowiem optymalną temperaturę w pomieszczeniach, gdy […]
Montaż pomp ciepła
Montaż pomp ciepła
Jeśli zdecydowaliśmy, że nasz dom będziemy ogrzewać, przy użyciu pompy cieplnej, z pewnością zadajemy sobie pytanie jak wygląda montaż pomp […]
Manga – co sprawia, że jest tak popularna wśród młodzieży na całym świecie
Manga – co sprawia, że jest tak popularna wśród młodzieży na całym świecie
W Japonii czytają ją wszyscy. Małe dzieci, młodzież szkolna, gospodynie domowe i zabiegani urzędnicy w zatłoczonych kolejkach tokijskiego metra. Manga […]
Ostatnie wpisy
Polecamy