Ekogroszek – jakie ma zalety?

Węgiel ekogroszek to nowy rodzaj czystej energii, który może zastąpić węgiel, gaz ziemny i ropę naftową. Jest przyjazny dla środowiska, odnawialny i biodegradowalny. Ekogroszek to źródło energii, które jest świetną alternatywą dla zwykłego węgla, ponieważ spala się czyściej i wydajniej. Ma wyższą wartość opałową niż drewno i jest bardziej przyjazną dla środowiska formą.

Zalety ekogroszku

Ekogorszek ma ogromną liczbę zalet, dlatego ostatnio staje się coraz popularniejszy. Co więc wyróżnia go spośród innych paliw?

  • Jest tańszy w produkcji niż tradycyjny węgiel. Surowce do produkcji ekogroszku są stosunkowo niedrogie i obfite, co czyni go opłacalnym w produkcji i użytkowaniu.
  • Ekogroszek bytom ma lepszą jakość spalania niż tradycyjne paliwa kopalne ze względu na niską zawartość popiołu, co oznacza, że podczas procesu spalania wytwarza mniej dymu i pyłu. Większa wydajność spalania przyczynia się także do mniejszych zanieczyszczeń powietrza.
  • W porównaniu z innymi materiałami palnymi, w tym peletami drzewnymi, ekogroszek bytom ma wyższą wartość opałową (około 6500 kcal/kg), niższą zawartość popiołu (około 2%) i lepszą stabilność termiczną podczas przechowywania (około 560 kcal/kg).
  • W procesie produkcji ekogroszku uwalnia się mniej gazów cieplarnianych niż w przypadku tradycyjnych paliw, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny.

Zostaw komentarz

dwadzieścia − 5 =