Jak stworzyć przytulną kuchnię?

Przytulna i nastrojowa kuchnia jest bez dwóch zdań sercem domu! To tutaj jemy z rodziną posiłki, rozmawiamy i łapiemy chwile tylko dla siebie – np. czytając przy stole ulubioną książkę. Ale jak stworzyć kuchnię, która rzeczywiście będzie ciepła i będzie miała tzw. “duszę”, dzięki której miło nam się będzie w niej spędzało czas?

Ważne detale, czyli drobiazgi, które czynią kuchnię przytulną

Wśród najważniejszych drobiazgów dodających kuchennemu wnętrzu najwięcej ciepła wyróżnić możemy różnego typu dekoracje i ozdoby. Mogą to być dekoracje kuchennych szafek, klimatyczne dodatki ustawione na regale z przyprawami, czy nawet widokówki z pięknych miejsc umieszczone na lodówce. Wiele osób ceni sobie magnesy kuchenne, inspirowane na przykład konkretnymi potrawami kuchni indyjskiej, polskiej czy morskiej. Świetnie podkreślają one charakter wnętrza. Dużą rolę odgrywają też dekoracje stołu. Tu możemy wymienić ręcznie haftowane serwetki, dzbanuszki w stylu retro, pojemniczki, które potrafią tchnąć w kuchnię ducha rodem z programów telewizyjnych o gotowaniu. Przejrzyj pomysły na takie dekoracje w sklepach internetowych, na pewno znajdziesz moc inspiracji.

Radość gotowania, czyli jak się tym cieszyć?

Na przytulny klimat w kuchni wpływa też umiejętność zorganizowania sobie w niej zadań tak, by cieszyły, zamiast męczyć.

Tu przydatne mogą być odpowiedniej jakości naczynia, jak te dostępne na https://wenahome.pl/634-indukcyjne. Dzięki nim jakość przygotowywania posiłków będzie wysoka, a jednocześnie nie okupimy jej nerwami – obawą o to, że coś się przypali, o czymś zapomni, coś się zniszczy. Im mniej nerwów w kuchni, tym więcej dobrej energii, która wpływa na radość z przebywania w tym pomieszczeniu.

Zostaw komentarz

cztery × 5 =