Jeśli jesteś właścicielem ciężarówki, której koszty naprawy przewyższają jej wartość, najbardziej opłacalną decyzją wydaje się zezłomowanie pojazdu. Jednak jest to procedura, która wymaga od nas dostosowania się do paru wytycznych – dopiero wtedy działanie to będzie legalne. Warto dowiedzieć się, jak pozbyć się niezdatnego do jazdy pojazdu.
Stacje demontażu aut i ciężarówek są polecanym rozwiązaniem we wszystkich przypadkach, w których opłacalna sprzedaż pojazdu jest praktycznie niemożliwa. Za taką sytuację odpowiadać mogą koszty naprawy z nim związane czy też jego stan (na przykład powypadkowy). Dlatego też złomowanie pojazdu wbrew powszechnym stereotypom jest działaniem, które przynieść nam może korzyści. Aby zrobić to legalnie należy wcześniej wyrejestrować ciężarówkę, a następnie udać się do stacji demontażu, która posiada zezwolenie na swoją działalność. Na miejscu potrzebować będziemy dowodu osobistego oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu.
Innym rozwiązaniem jest skup ciężarówek. Takie miejsce pozwala na sprzedaż pojazdu w sposób szybki i bezproblemowy. Jednakże przed podpisaniem umowy warto upewnić się, ile faktycznie warta jest nasza ciężarówka. Wiele miejsc tego typu zaniża ceny, przez co właściciel sprzedawanego sprzętu zamiast zyskiwać, traci. W skupie sprzedamy nie tylko używane i stare pojazdy, ale i również te niezdatne do dalszego użytku drogowego. Co więcej, niektóre firmy skupujące ciężarówki oferują także złomowanie pojazdów. Usługa skierowana jest szczególnie do tych klientów, którym zależy na całkowitej likwidacji pojazdu.