Co sprawdzić przed wynajęciem mieszkania?

Wynajem mieszkania to poważna sprawa. Podpisując umowę najmu, zobowiązujemy się do przestrzegania zasad i uiszczania opłat określonych w poszczególnych zapisach. Ów dokument zazwyczaj jest zawierany bezterminowo, jednak wyraźnie zaznaczony bywa czas jego wypowiedzenia. W pewien sposób wiąże to obie strony transakcji na dłużej. Aby uniknąć nietrafionego wyboru, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów technicznych nieruchomości, sąsiedztwo i okolicę, która powinna sprzyjać naszemu funkcjonowaniu.

Niezawodny w tej sytuacji bywa internet. W sieci szybko sprawdzimy połączenia oferowane przez komunikację miejską, pobliskie parkingi, restauracje, szkoły, czy też przedszkola. Będąc młodym studentem, który chce zamieszkać np. w sercu Wielkopolski najlepiej oglądać mieszczące się w centrum mieszkania do wynajęcia Poznań w tych rejonach jest dobrze rozwinięty pod względem transportu, co pozwoli na szybkie przemieszczanie się na poszczególne wydziały najróżniejszych uczelni.

Najważniejsze czynniki decydujące o tym, czy wynajmiemy mieszkanie

Poza okoliczną infrastrukturą należy zainteresować się także sąsiedztwem. W tym celu możemy popytać potencjalnych sąsiadów o jakość życia w danym miejscu. Musimy sprawdzić także stan techniczny lokalu, w tym szczelność okien, sprawność instalacji, ściany i podłogi. Wszelkie drobne lub większe uszkodzenie warto wpisać do umowy, zabezpieczy nas to przed nieuczciwymi praktykami właścicieli mieszkań. Dobrze jest też dopytać o dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że często poza czynszem doliczyć trzeba tzw. media, co znacząco podnosi kwotę, która co miesiąc zniknie z naszego konta.

Zostaw komentarz

4 + trzy =