Czym kierować się w wyborze łóżka

Wybór łóżka często jest zupełnie przypadkowy, czasem ograniczony przestrzenią w sypialni. W łóżku spędzamy znaczną część naszego życia, zatem zbyt pochopna decyzja nie jest wskazana. Czym kierować się w wyborze łóżka, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek?

Jakie łóżko kupić?

Przy wyborze łóżka trzeba kierować się przede wszystkim jego wygodą. Sukces zapewni tutaj zarówno materac, ale także rama. Najtrwalsze łóżko to model o ramie wykonanej z drewna lub metalu, jednak trzeba przyznać, że tańsze, z płyty wiórowej, nie muszą być liche. Wiele zależy od stelaża. To na niego trzeba zwrócić uwagę, gdyż na nim opierać się będzie materac. W łóżku nie tylko śpimy, ale także wypoczywamy w ciągu dnia, czytamy książki, relaksujemy się podczas domowych seansów filmowych, dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkowy element łóżka wpływający na komfort, czyli zagłówek. Modele tapicerowane mogą być wygodniejsze, ale nie zawsze pasują one do stylu sypialni. Względy stylistyczne podczas wyboru łóżka również są istotne.

Wymiary łóżka

Łóżko dla jednej osoby powinno posiadać wymiary 90×200 cm, z kolei idealne łóżko dla dwóch osób powinno mieć przynajmniej 160×200 cm. Ze względu na niewielkie wymiary sypialni w wielu mieszkaniach w naszym kraju popularne są modele w rozmiarze 140×200 cm. Mając do dyspozycji dużą sypialnię, warto pokusić się o większe łoże o szerokości 180 cm. To standardowe wymiary łóżek, które pozwolą na dobranie materaca bez konieczności zamawiania go na wymiar. Osoby wysokie powinny zainteresować się dłuższym meblem. Zawsze, przed zakupem łóżka, konieczne jest wymierzenie dostępnej przestrzeni, aby uniknąć wpadki zakupowej.

Tekst powstał we współpracy z Adare.

Zostaw komentarz

4 × cztery =