Jak dobrać odpowiednią klamkę do danego typu drzwi?

Klamki są nieodzownym elementem każdych drzwi. To dzięki nim możliwe jest ich otwieranie oraz zamykanie. Wpływają więc one w znaczny stopniu na komfort ich użytkowania. Stanowią także element dekoracyjny, dlatego warto dowiedzieć się, jak odpowiednio dobrać je do konkretnego modelu posiadanych drzwi.

Na co zwrócić uwagę wybierając klamkę do drzwi?

Najważniejszą kwestią podczas wybierania klamki, jaką trzeba wziąć pod uwagę jest styl w jakim urządzone zostały wnętrza. W przypadku, jeśli większość pomieszczeń utrzymana jest w trendach minimalistycznych, warto zdecydować się na klamki w jednym kolorze. Świetnie będą one współgrały przede wszystkim z gładkimi i prostymi w swoim wyglądzie drzwiami. Do stylu bardziej klasycznego, a także z drewnianymi elementami świetnie pasować będą klamki retro o fantazyjnych kształtach. Do niektórych modeli świetnie mogą wyglądać gałki, które otwiera się poprzez przekręcenie.

Bardzo istotna jest także wielkość klamki oraz zamka. Należy kierować się zasadą mówiącą o tym, że im większe i bardziej masywne drzwi, tym klamka powinna być odpowiednio duża, aby nie zgubiła się na ich tle. Istotny jest także materiał, z jakiego jest ona wykonana. Można bowiem znaleźć na rynku modele wykonane z aluminium, mosiądzu, niklowane, chromowane oraz pokryte kolorowym lakierem. Warto wybrać takie, które będą trwałe i solidne, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku drzwi często używanych. Jest to bowiem zakup na lata, dlatego warto wybrać model, z którego będziemy zadowoleni.

Zostaw komentarz

dwa × jeden =