Aromaterapia – czy to działa?

Aromaterapia to rodzaj medycyny alternatywnej, która w procesie leczenia wykorzystuje rozmaite olejki eteryczne. Opinie co do jej skuteczności są odmienne. Część osób bowiem traktuje ją z przymrużeniem oka, a część wierzy w jej działanie i stosuje na co dzień. Jaka jest zatem prawda na temat aromaterapii i czy ta forma leczenia jest skuteczna? Odpowiadamy w dalszej części artykułu. 

Na czym polega aromaterapia? 

Form aromaterapii jest wiele. Olejki eteryczne można stosować poprzez dodanie ich do kąpieli lub podczas masażu. Najczęściej jednak w procesie aromaterapii wykorzystuje się dedykowane kominki. W wyżej wymienionych umieszcza się wodę z wybranym olejkiem, a następnie, pod wpływem świeczki, podgrzewa ją delikatnie. Wówczas dochodzi do uwolnienia aromatu w postaci pary wodnej. Co istotne, sam olejek nie ulega podgrzaniu, a co za tym idzie, zachowuje swoje wszelkie właściwości. 

Gdzie kupić akcesoria do aromaterapii? 

Wszelkie niezbędne produkty, które sprawdzą się w aromaterapii można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online np. pod adresem: https://www.ekopteka.pl/pol_m_PRODUTKTY-NATURALNE_Olejki_Olejki-eteryczne-1964.html. Warto wybrać akcesoria, które będą dostosowane do potrzeb danej osoby. W tym celu dobrze jest dopasować zapach do swoich indywidualnych preferencji. 

Zostaw komentarz

dziewiętnaście − osiem =