Co to są wózki widłowe?

Wózki widłowe to specjalistyczne maszyny przemysłowe, przeznaczone do podnoszenia i przemieszczania materiałów. Występują w wielu odmianach i znajdują zastosowanie w magazynach, centrach dystrybucyjnych, fabrykach, na placach budowy i w innych miejscach, gdzie wymagane jest przemieszczanie ciężkich towarów.

Najczęściej spotykane rodzaje wózków widłowych to:

1) Wózki magazynowe – Są to najczęściej spotykane typy wózków widłowych i można je znaleźć w prawie każdym magazynie. Mają one nisko położony środek ciężkości, co pozwala im na dostęp do wszystkich obszarów magazynu bez żadnych ograniczeń.

2) Wózki wysokiego składowania – Wózki wysokiego składowania są nieco większe od standardowych wózków magazynowych, ale nadal są w stanie dotrzeć do wszystkich obszarów magazynu. Mają one zwiększony zasięg, co pozwala im podnosić materiały z większej odległości niż ich mniejsze odpowiedniki. Wynajem lub zakup wózków widłowych oferuję firma https://omv.com.pl/wozki-widlowe-warszawa.php

3) Wózek podnośnikowy – Wózki podnośnikowe są również znane jako wózki platformowe lub podnośniki paletowe. Służą do podnoszenia palet z jednego miejsca i umieszczania ich w innym miejscu bez konieczności wcześniejszego rozładowania każdego pojedynczego elementu z palety (np. załadunek lub rozładunek ciężarówki).

4) Wózki pchane – Wózki pchane służą do transportu małych ładunków materiałów w obrębie magazynu. Są one zazwyczaj mniejsze niż wózki wysokiego składowania, co oznacza, że mogą transportować tylko lżejsze przedmioty, takie jak pudełka lub torby z produktami. 

5) Wózki paletowe – te wózki są przeznaczone do przenoszenia palet z jednego miejsca na drugie, a nie do przenoszenia pojedynczych elementów z palety na skrzynię ciężarówki (jak to robią wózki podnośnikowe).

Zostaw komentarz

4 × 1 =