Z jakich elementów powinno się składać wygodne łóżko?

Łóżko bez cienia wątpliwości jest jednym z najważniejszych mebli w mieszkaniu. Pamiętać należy, że na sen przeznaczamy około 1/3 naszego życia. Dobór wygodnego łóżka, które pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy jest absolutnie niezbędny. Na jakie więc elementy warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Materac

Pierwszym z najważniejszych elementów każdego łóżka jest materac. To on w głównej mierze odpowiadać będzie za wygodę. Tutaj w grę wchodzą przede wszystkim dwa rodzaje: lateksowe oraz sprężynowe. Pierwsze z nich idealnie sprawdzą się w przypadku alergików, ponieważ powstrzymują rozprzestrzenianie się bakterii dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Z kolei zaś modele sprężynowe będą idealnym rozwiązaniem gdy śpimy we dwoje. Dlaczego? Materace sprężynowe uginają się jedynie w danym rejonie dzięki czemu nie oddziałują na inne. Pomoże to z pewnością wyspać się naszej drugiej połówce.

Stelaż – kręgosłup łóżka

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dobór odpowiedniego stelaża. Jego podstawowym zadaniem jest amortyzacja siły nacisku co pozwala odpowiednio dopasować się materacowi do kształtu ciała. Zakup stelaża do łóżka może odbyć się zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i poprzez stronę internetową. Jedną z propozycji może być sklep online https://drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-120×200, oferujący szeroki asortyment profesjonalnych stelaży do łóżek.

Warto również wspomnieć o ramach. Ramię do łóżka 90×200 jest typowym rozwiązaniem dla większości modeli. Jest ono pewnego rodzaju dopełnieniem całej konstrukcji, które daje dodatkowe zabezpieczenie podczas snu, ale także pozytywnie wpływa na aspekt wizualny całości.

Zostaw komentarz

cztery × 4 =