Lepsze pióra zwykłe czy tradycyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pióra od lat kojarzą się z elegancją i profesjonalizmem. Zwolennicy tego typu gadżetów cenią je za przede wszystkim za trwałość i wygodę pisania. Planując zakup pióra, należy wziąć pod uwagę, że istnieją jego dwa rodzaje — kulkowe oraz wieczne. Warto zastanowić się więc, które z nich będzie lepszym i praktyczniejszym wyborem dla przyszłego posiadacza.

Tradycyjne pióro wieczne

Wyglądem oraz sposobem pisania może przywodzić na myśl dawne pióro gęsie. Korzystanie z wiecznego pióra jest nie lada wyzwaniem. Wymaga bowiem umiejętności takich jak płynność ruchów, kontrolowanie dłoni oraz palców, a także odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Kolejną trudność może sprawić ujarzmienie wypływającego przez niezwykle cienki rowek stalówki atramentu.

Może on nieoczekiwanie rozlać się, brudząc przy tym piszącego, ale również niszcząc cały zapisany wcześniej tekst. Mimo wszystko zwolenników pióra wiecznego nie brakuje, a jego popularność nie słabnie ani na chwilę. Warto wspomnieć tu o renomowanych piórach wiecznych Waterman, których właściwości pisarskie nie rozczarują nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Z nutą nowoczesności – pióro kulkowe

Działanie tego rodzaju piór opiera się na mechanizmie wykorzystywanym we współczesnych długopisach. Polega na nanoszeniu atramentu na powierzchnię do pisania w sposób charakterystyczny dla wcześniej wspomnianych pisaków. Używanie kulkowych piór jest więc zdecydowanie prostsze, ponieważ nie wymaga szczególnych umiejętności. Co więcej, proces pisania łatwiej jest kontrolować i nie trzeba martwić się o rozmazywanie się tekstu czy powstawanie atramentowych kleksów.

W kwestii wad tegoż eleganckiego gadżetu warto wspomnieć o konieczności częstego wymieniania wkładów z tuszem, a także o dość powszechnym wśród długopisów i produktów o tym samym sposobie działania zacinaniu się. Jedyna krytyka, z jaką mierzą się pióra kulkowe  płynie ze strony tradycjonalistów, czyli wielbicieli piór wiecznych. Na https://www.piszesz.pl/ można znaleźć te produkty w eleganckiej oprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nośność i prędkość opony – jak się ją oblicza?
Nośność i prędkość opony – jak się ją oblicza?
Jednymi z najważniejszych cech opon są między innymi indeks nośności, prędkości oraz ciśnienie . Jaki wpływ ma to na żywotność […]
Dekoracja i oświetlenie barów na weselu
Dekoracja i oświetlenie barów na weselu
Ślub to wyjątkowa i radosna uroczystość, która stanowi symbol nowej drogi obranej przez parę młodą. To znakomita okazja do świętowania, […]
Jakie przedsiębiorstwa powinny być wyposażone w mieszalniki pasz?
Jakie przedsiębiorstwa powinny być wyposażone w mieszalniki pasz?
Dla większości firm zajmujących się gospodarką rolną, oczywisty jest fakt, iż prawidłowo przygotowana mieszanka paszowa jest kluczem do szybkiego i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy