Skok w tandemie – co warto przed nim wiedzieć?

Co to jest skok w tandemie?

Skok tandemowy to skok z samolotu z pomocą instruktora. Uczeń jest połączony z instruktorem za pomocą specjalnej uprzęży, która jest przymocowana na klatce piersiowej i w pasie. Instruktor ma pełną kontrolę nad spadochronem i może kierować kursantem podczas jego spadania.

Skok w tandemie wykonuje się przy każdych warunkach pogodowych, ale lepiej, gdy nie ma silnego wiatru i deszczu. Minimalny wiek do wykonania tego typu skoku to 14 lat (dla dzieci poniżej 18 roku życia bez zgody rodziców).

Jakie są zalety skoku w tandemie?

Istnieje wiele zalet skoków w tandemie, szczególnie dla początkujących:

Bezpieczeństwo – nie ma ryzyka urazu lub śmierci. Instruktor będzie miał pełną kontrolę zarówno nad Twoim spadochronem jak i ciałem od początku do końca. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, jest wystarczająco dużo czasu, aby przerwać skok, zanim stanie się on niebezpieczny dla was obu.

Pewność siebie – jeśli jesteś zdenerwowany przed samodzielnym skokiem, nie ma lepszego sposobu na pokonanie tych nerwów niż skok w tandemie! Będziesz dokładnie wiedział, czego się spodziewać i jak wszystko działa, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie ci pokonać strach przed upadkiem (który jest prawdopodobnie największą przeszkodą). Kiedy już raz to zrobisz, większość ludzi uważa, że o wiele łatwiej jest zrobić to ponownie samemu w przyszłości.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej okazji, to skoki w tandemie Wrocław, jest miastem, w którym jest do tego idealna okazja.

Zostaw komentarz

3 × trzy =