Skok w tandemie – co warto przed nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest skok w tandemie?

Skok tandemowy to skok z samolotu z pomocą instruktora. Uczeń jest połączony z instruktorem za pomocą specjalnej uprzęży, która jest przymocowana na klatce piersiowej i w pasie. Instruktor ma pełną kontrolę nad spadochronem i może kierować kursantem podczas jego spadania.

Skok w tandemie wykonuje się przy każdych warunkach pogodowych, ale lepiej, gdy nie ma silnego wiatru i deszczu. Minimalny wiek do wykonania tego typu skoku to 14 lat (dla dzieci poniżej 18 roku życia bez zgody rodziców).

Jakie są zalety skoku w tandemie?

Istnieje wiele zalet skoków w tandemie, szczególnie dla początkujących:

Bezpieczeństwo – nie ma ryzyka urazu lub śmierci. Instruktor będzie miał pełną kontrolę zarówno nad Twoim spadochronem jak i ciałem od początku do końca. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, jest wystarczająco dużo czasu, aby przerwać skok, zanim stanie się on niebezpieczny dla was obu.

Pewność siebie – jeśli jesteś zdenerwowany przed samodzielnym skokiem, nie ma lepszego sposobu na pokonanie tych nerwów niż skok w tandemie! Będziesz dokładnie wiedział, czego się spodziewać i jak wszystko działa, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie ci pokonać strach przed upadkiem (który jest prawdopodobnie największą przeszkodą). Kiedy już raz to zrobisz, większość ludzi uważa, że o wiele łatwiej jest zrobić to ponownie samemu w przyszłości.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej okazji, to skoki w tandemie Wrocław, jest miastem, w którym jest do tego idealna okazja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto ze sobą zabrać na spływ kajakowy?
Co warto ze sobą zabrać na spływ kajakowy?
Kiedy wybierasz się na spływ kajakowy, są pewne rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą. Te przedmioty sprawią, że Twoja podróż […]
Czym zajmuje się wolontariusz hospicjum?
Czym zajmuje się wolontariusz hospicjum?
W naszym kraju nie brakuje osób udzielających się w wolnym czasie jako wolontariusze w placówkach opiekuńczych typu hospicjum. Jest to […]
W jakim celu stosuje się wizualizację kuchni?
W jakim celu stosuje się wizualizację kuchni?
Wizualizacja kuchni to technika, która wykorzystuje generowane komputerowo obrazy do pokazania potencjału kuchni przed jej wybudowaniem. Obrazy te mogą być […]
Ostatnie wpisy
Polecamy