Koce, kołdry i narzuty – przyjazne alergikom bądź naturalne

Wszelkiej maści uczulenia na roztocza i kurz stają się w XXI wieku powszechniejszym problemem. Alergicy muszą więc szczególnie dbać o czystość. Jednocześnie wymusza to na nich wybór specjalnych koców, kołder czy narzut, które będą przystosowane specjalnie dla alergików. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i jakie materiały sprawdzają się najlepiej?

Jaki materiał?

Dobrze zrobiona kołdra czy koc dla alergika idealnie przeciwdziała wszelkiego rodzaju roztoczom i zarazkom. Wbrew pozorom kołdry naturalne nie stanowią tu jedynego słusznego rozwiązania. Coraz częściej można spotkać pościel wykonaną z higroskopijnych materiałów, które gwarantują dobrą cyrkulację powietrza, co jest kluczowym aspektem podczas snu. Kolejnym dobrym rozwiązaniem są kołdry puchowe, wykonywane z pierza gęsiego. Ich ogromną zaletą jest dobra izolacja cieplna przy jednoczesnym zachowaniu w miarę niskiej wagi. Sprawia to, że tego typu kołdry mogą być również wykorzystywane przez osoby nie zmagające się z alergiami.

Koce dla alergików

Zaraz obok kołder szczególnie lubianą narzutą są koce, które także tworzone są specjalnie z myślą o alergikach. Tutaj istnieje kilka świetnych materiałów, działających przeciw roztoczom i bakteriom. Do takich materiałów zalicza się przede wszystkim bambus, który jest całkowicie ekologiczny, a przy tym wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz zachowuje świeżość przez praktycznie cały czas. Innym świetnym wyjściem jest wełna tradycyjna bądź organiczna. Oba te materiały także stanowią świetne wyjście, sprawdzając się tym samym idealnie w trakcie chłodniejszych dni.

Zostaw komentarz

dziewięć + 7 =