Najczęstsze przyczyny awarii samochodów

Bardzo wiele osób zapomina, że użytkowanie samochodu osobowego nie wiąże się wyłącznie z przyjemnością jazdy. Pociąga bowiem za sobą również liczne obowiązki oraz koszty eksploatacyjne. Najbardziej problematyczne okazują się w tym przypadku rozmaite awarie (nierzadko nagłe, trudne do przewidzenia), które zazwyczaj wymagają wizyty w profesjonalnym serwisie motoryzacyjnym, powodując jednocześnie u właściciela auta mnóstwo stresu. Najpopularniejsze usterki zostaną wymienione w dalszej części artykułu.

Niemal wszystkie podzespoły są narażone na uszkodzenie

Zdecydowanie najczęstszym rodzajem awarii w samochodach jest przebita opona, potocznie zwana „kapciem”. Aby odpowiednio przygotować się na ewentualność wystąpienia takiego problemu, należy przede wszystkim systematycznie weryfikować stan techniczny koła zapasowego oraz ciśnienia we wszystkich oponach. Przyda się także z pewnością wykupienie opcji assistance w ubezpieczeniu, gwarantującej szybką pomoc serwisową.

Powszechną kategorię stanowią ponadto różne usterki w obrębie całego układu elektrycznego. Mowa tutaj w szczególności o przepalonym bezpieczniku, rozładowanym akumulatorze, spięciu w instalacji czy uszkodzonych czujnikach. W każdym z tych przypadków zaleca się powierzenie naprawy specjalistom, ewentualnie wymianę akumulatora na nowy model.

Oprócz tego wielu kierowców musi się zmierzyć z niesprawnym sprzęgłem, które wskutek codziennej, intensywnej eksploatacji jest narażone na stosunkowo szybkie zużycie. Przeważnie wytrzymuje ono maksymalnie kilka tysięcy kilometrów, po czym powinno zostać zastąpione zupełnie nowym egzemplarzem.

Jeszcze inne popularne awarie to zerwanie paska rozrządu w silniku, a także nadmierne wytarcie klocków lub tarcz hamulcowych. Na koniec warto wspomnieć o urwanej świecy żarowej, zaliczanej do najtrudniej usuwalnych usterek. Wymaga ona umiejętnego wykręcenia bez zdejmowania głowicy napędu, dlatego samodzielna ingerencja nie jest tutaj wskazana. Profesjonalne usługi w zakresie naprawy i wymiany świec oraz wiele innych świadczy m.in. ta firma: http://urwana-swieca-zarowa.com.pl.

Zostaw komentarz

jeden × jeden =