Podstawowe informacje o transformatorach

Niejednokrotnie zachodzi potrzeba, aby dokładnie dopasować napięcie do odbiornika. W takich przypadkach niezbędne okazują się transformatory. Ich głównym zadaniem jest zmiana napięcia przy jednoczesnym zachowaniu tej samej częstotliwości. Każdy transformator składa się z minimum dwóch uzwojeń określanych jako pierwotne i wtórne. Ich nazewnictwo jest związane z kierunkiem przepływu prądu. Warto wiedzieć, że uzwojenia muszą być od siebie odizolowane.

Profesjonalny sprzęt pomiarowy

W praktycznie każdym warsztacie elektronicznym i przydomowej pracowni hobbysty można znaleźć różnego rodzaju mierniki mierzące wielkości elektryczne i nieelektryczne. W kategorii technika pomiarowa sklepu AVT dostępne są m.in. uniwersalne multimetry wyposażone w szereg funkcji dodatkowych, bezdotykowe mierniki temperatury i testery okablowania. Ponadto proponowane są mierniki tlenku węgla, oscyloskopy, generatory, luksomierze, wiatromierze, detektory faz, mierniki jakości powietrza, niezwykle precyzyjne laserowe dalmierze, mierniki rezystancji izolacji i wiele innych. Na https://sklep.avt.pl/category/technika-pomiarowa można zapoznać się z pełną ofertą.

Oprócz urządzeń pomiarowych w sklepie AVT można znaleźć także osprzęt pomiarowy i akcesoria, dzięki którym wykonywane pomiary są jeszcze dokładniejsze, a cały proces bardziej efektywny i komfortowy. Oferowany jest różnego rodzaju przejściówki, adaptery, pokrowce, przewody, gniazda, sondy, wtyki, złącza, krokodylki i pokrowce zabezpieczające urządzenia w trakcie transportu i przechowywania. Co więcej, kategoria “Technika pomiarowa” obejmuje akcesoria do SMD, boczniki, chwytaki i wiele innych.

Zostaw komentarz

siedemnaście + piętnaście =