Przegląd lamp, jakie można wykorzystać w wystroju wnętrz

Wisienką na torcie w wystroju wnętrz jest dobrze dobrane oświetlenie. Stanowi ciekawe dopełnienie i podkreśla styl aranżacji. Dodatkowo stosując kilka zabiegów, można w łatwy sposób za jego pomocą powiększyć optycznie niewielki pomieszczenie czy wyrównać jego proporcje. Jakie typy lamp są dostępne na rynku i na które warto zwrócić uwagę?

Sufitowe

Jest to najbardziej wielofunkcyjne rozwiązanie. Da się je zastosowane w każdym pomieszczeniu. W salonie czy w jadalni sprawdzi się lampa wisząca, która podkreśli estetykę wnętrza oraz odpowiednio rozwidni pokój. Szeroki wybór stylów i kolorystyki sprawia, że każdy z łatwością znajdzie coś do swojego domu. Ciekawą opcją są także lampy wpuszczane. Są to niewielkie punkty świetlne, stosowane między innymi w sufitach podwieszanych. Za ich pomocą można stworzyć wyjątkowy klimat na przykład w sypialni czy łazience. Sprawdzają się jako oświetlenie pod szafkami oraz odpowiednio rozjaśnią nawet ciemny korytarz. 

Stojące

Stanowią piękny dodatek na przykład w salonie, biblioteczce, czy sypialni. Pozwolą wyczarować ciepły klimat w pomieszczeniu. Jego niezaprzeczalną zaletą jest możliwość przenoszenia. Dzięki temu w łatwy sposób da się doświetlić fragment pokoju, który aktualnie tego wymaga. 

Stołowe

Sprawdzą się nie tylko na stołach, ale także komodach czy parapetach. Świetnie się prezentują i tworzą swoistą dekorację danego kącika. Współczesny design potrafi zaskoczyć i zauroczyć niejednego. Jest to rozwiązanie idealny wtedy, gdy potrzebne jest mniej jaskrawe światło, na przykład na stoliku przy łóżku, czy w salonie, gdzie podczas oglądania telewizji nieco rozświetlą przestrzeń, ale nie będą przeszkadzały.

Zostaw komentarz

5 + dziewięć =