Jakie są zalety trawnika z siewu?

Trawniki z siewu to świetny sposób na dodanie wartości i piękna do domu. Uprawa trawy z nasion jest bardziej ekonomiczna niż kupno darni, a ponadto można dostosować wygląd trawnika, sadząc określone odmiany traw. Jeśli szukasz, aby dodać wartość i piękno do swojego domu, zdecyduj się na trawnik z siewu Kraków to miasto, w którym możesz go nabyć.

Zalety trawników z siewu

Trawniki z siewu mają kilka zalet w porównaniu z darnią. Po pierwsze, sadzenie trawy z siewu jest znacznie tańsze niż zakładanie darni. Trawnik wymaga podlewania, nawożenia i koszenia przez pierwszy rok lub dwa lata, gdy zadomowi się na podwórku. Trzeba także zapłacić za profesjonalną instalację darni, która może wynieść do 40 zł za metr kwadratowy lub więcej w przypadku dużych prac mieszkaniowych.

Trawniki z siewu nie wymagają szczególnej opieki w ciągu pierwszego roku, ale potrzebują regularnego podlewania, dopóki nie zadomowią się na podwórku. Gdy już jednak dobrze się zadomowią, trawniki z siewu nie wymagają stosowania nawozów, pestycydów ani koszenia – wystarczy dobre warunki glebowe i w razie potrzeby sporadyczne podlewanie w okresach suszy.

Porady dotyczące pielęgnacji trawnika z siewu

Gdy trawnik z siewu zacznie bujnie rosnąć i konkurować z chwastami o składniki odżywcze i wodę, jego pielęgnacja nie wymaga wiele poza sporadycznym podlewaniem w okresach suszy, jeśli jest to konieczne (w zależności od wzorca opadów). Jeśli nie chcesz kosić trawnik, można pozwolić mu rosnąć dłużej i użyć kosiarki bębnowej do jego przycięcia. Jeśli chcesz skosić trawnik, poczekaj, aż trawa będzie miała około 1 centymetr wysokości, zanim zaczniesz ją przycinać kosiarką bębnową.

Zostaw komentarz

siedem + dziewięć =