Kto może wziąć samochód w leasing?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupowanie samochodów na własność traci na popularności. Dziś ludzie o wiele chętniej sięgają po inne opcje, które pozwalają na posiadanie i użytkowanie pojazdów. Wśród nich możemy wyróżnić leasing i wynajem długoterminowy. Sprawdzamy jakie warunki trzeba spełnić by z tych opcji skorzystać oraz jakie korzyści stoją za nimi.

Leasing nie tylko dla firm

Wciąż wśród wielu osób panuje przekonanie, że leasing jest tylko dla przedsiębiorców. Owszem tak kiedyś było, tuż po transformacji ustrojowej w Polsce. Jednak dziś mamy na rynku usługę, która zwie się leasingiem konsumenckim i umożliwia ona podpisywanie umów leasingowych również przez osoby prywatne. Nie musimy więc mieć firmy, ani załatwiać żadnych trudnych formalności gospodarczych.

Wystarczy tylko znaleźć firmę, która będzie oferowała samochody, które się nam podobają i z nią podpisać umowę. Warto poszukać najpierw informacji w sieci, ponieważ różne przedsiębiorstwa udostępniają nam kalkulator leasingowy, dzięki któremu łatwo obliczymy ile wyleasingowanie danego modelu auta będzie nas kosztować.

Co trzeba wiedzieć?

Gdy podpiszemy umowę, najpierw trzeba będzie wpłacić część wartości auta gotówką. Jednak są to niewielkie pieniądze zwykle około 10-15% wartości. Następnie odbieramy kluczyki i dokumenty, użytkujemy auto tak jak swoje i płacimy miesięcznie ustaloną w umowie sumę. Pamiętać musimy jedynie o tym, by nie przekroczyć limitu kilometrów, który ustaliliśmy z leasingodawcą. Jeśli przejedziemy więcej, trzeba będzie nieco dopłacać.

Po zakończeniu umowy oddajemy auto i bierzemy nowe, lub też możemy samochód wykupić, dopłacając pozostałą różnicę w jego wartości. Jednak co ważne – wartości obliczanej na dzień, w którym następuje wykup. Później pojazd staje się w 100% naszą własnością, możemy go sprzedać lub użytkować dalej. Więcej o tej formie posiadania auta można przeczytać na https://ajbfinance.pl/oferta/leasing/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie domowe – co wybrać?
Oświetlenie domowe – co wybrać?
Oświetlenie w domu ma do spełnienia kilka istotnych funkcji. Powinno być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Dodatkowo jednak coraz częściej […]
Do czego używany jest chromatograf jonowy?
Do czego używany jest chromatograf jonowy?
Chromatografia jonowa jest rodzajem chromatografii cieczowej, która rozdziela jony i inne naładowane gatunki w roztworze na podstawie ich właściwości elektrochemicznych. […]
O jakich kwestiach powinien pamiętać każdy motocyklista?
O jakich kwestiach powinien pamiętać każdy motocyklista?
Pod koniec zimy promienie słońca nieśmiało przebijają się przez ciemne chmury, można usłyszeć śpiew ptaków podczas spaceru po parku, a […]
Ostatnie wpisy
Polecamy