Jaką smycz kupić dla psa?

Wyprowadzania swojego pupila na spacer jest obowiązkiem każdego psiego właściciela. Ciężko jednak wyobrazić sobie codzienne spacer bez obroży, szelek, czy też smyczy. Smyczy, ale jakiej?

Smycz automatyczna – wygoda dla psa i właściciela

Ciekawym rozwiązaniem na wygodne dla psa oraz właściciela spacery są smycze automatyczne. Z jednej strony pozwalają one mieć stałą kontrolę nad swoim pupilem, a z drugiej pozwalają mu na swobodne poruszanie się i zabezpieczają go przed nadmiernymi pociągnięciami ze strony właściciela. Co oczywiste, smycze automatyczne, ze względu na swoją konstrukcję, najlepiej sprawdza się dla psów ras małych oraz średnich. W przypadku psów dużych i bardzo dużych może się bowiem okazać, że rozwiązanie to będzie zbyt słabe i lepiej sprawdzi się smycz tradycyjna.

Jak jednak taka smycz automatyczna działa? Tak więc, na zamkniętej w obudowie szpuli nawinięta jest odpowiednia ilość samozwijającej się smyczy, którą pies może w sposób swobodny wyciągać. Co ważne dla właściciela, jej wysuwanie może być zatrzymane poprzez wciśnięcia specjalnego hamulca czyniącego ze smyczy automatycznej, smycz tradycyjną dającą większą kontrolę nad zwierzęciem.

Podsumowując, smycze automatyczne są doskonałym rozwiązaniem dla psów małych oraz średnich, szczególnie tych preferujących bardziej dynamiczne formy spaceru. Ich wykorzystanie gwarantuje o wiele wyższą wygodę dla samego zwierzaka, jak i dla właściciela. Tym, samym smycz automatyczna sprawia, że spacer staje się o wiele przyjemniejszy.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Littleheroes.

Interesuje Ciebie torba dla psa? Sprawdź ofertę sklepu.

Zostaw komentarz

dwa × trzy =