Podwórkowe gry dla dzieci

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Do letnich wakacji pozostał niespełna miesiąc. Dawniej dla mieszkańców osiedli był to czas dziecięcej wrzawy trwającej od samego rana do późnego wieczora. Całe dnie wypełniały różnego rodzaju zabawy, a powiedzenie „potrzeba matką wynalazków” odgrywało ówcześnie kluczową rolę ze względu na mało atrakcyjny asortyment sklepów. Kapsle i kreda stanowiły główne elementy do przeprowadzania rozgrywek. A jak obecnie mają się podwórkowe gry dla dzieci?

Twój ruch!

Wszędobylskie ekrany są powodem coraz mniejszej aktywności naszych pociech. Należy więc mobilizować je do ruchu, a stare sprawdzone sposoby sprawdzą się w tym przypadku doskonale, ponieważ łączą w sobie aktywność fizyczną z rozwojem intelektualnym. Znane zabawy opierają się na ruchu i logicznym myśleniu. Uczą rywalizacji, pobudzają kreatywność i wymagają komunikacji z pozostałymi uczestnikami. Witryny internetowe takie jak http://smartplac.pl ułatwiają nam zadanie, oferując gotowe plansze do gier zarówno tych klasycznych, jak i nowatorskich. Stworzone z odpowiednich materiałów są bezpieczne dla maluchów, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo kolejnego zdarcia kolan, czy innych urazów. Sprawdzają się nie tylko w placówkach takich jak szkoły i przedszkola, ale także przydomowych przestrzeniach.

Nie tylko klasy(cznie)

Nie tracące na popularności i wciąż ponadczasowe klasy to tylko jedna z aktualnych podwórkowych gier dla dzieci. Występują w różnych wersjach i istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie zmagań z ich wykorzystaniem. Również alternatywne, duże formy znanych planszówek można bez problemu przenieść na otwartą przestrzeń dzięki gotowym szablonom. Zabawy na świeżym powietrzu różnią się pod względem zaangażowania fizycznego i intelektualnego. Dla najmłodszych będą to tory przeszkód rozwijające refleks i sprawność ruchową. Do starszaków skierowane są między innymi gry o wężach, które występują w rozmaitych wariantach edukacyjnych. W zależności od wybranego modelu kształtują zdolności matematyczne lub uczą alfabetu. Sprecyzowanej wiedzy dostarczą plansze takie jak znaki drogowe, dzięki którym dziecko pokonując trasę, dowiaduje się o zasadach ruchu i związanym z nimi bezpieczeństwie. Gry podwórkowe to doskonała forma nauki przez zabawę. Przeniesione z niegdyś samodzielnie zaaranżowanych przez dzieci przestrzeni na specjalnie przystosowane place zabaw, do parków czy przeszkoli, wciąż posiadają tę samą wartość edukacyjną. Gry podwórkowe to doskonała forma nauki przez zabawę. Przeniesione z niegdyś samodzielnie zaaranżowanych przez dzieci przestrzeni na specjalnie przystosowane place zabaw, do parków czy przeszkoli, wciąż posiadają tę samą wartość edukacyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prywatny basen – odrobina luksusu na posesji
Prywatny basen – odrobina luksusu na posesji
Jednym z synonimów luksusu jest wielka, wspaniała willa, koniecznie wyposażona w basen. W powszechnej świadomości prywatny zakątek do odpoczynku w […]
Planowanie wnętrza kuchni – jakie wyposażenie powinno się na nie składać
Planowanie wnętrza kuchni – jakie wyposażenie powinno się na nie składać
Kuchnia często uważana jest za wnętrze domu. Bywa, że to ona służy za jadalnię i miejsce spotkań. Dlatego tak ważne […]
Zegarki na bransolecie czy na pasku – co jest aktualnie w modzie?
Zegarki na bransolecie czy na pasku – co jest aktualnie w modzie?
Wybór akcesoriów jest niezwykle ważny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ważne jest, aby podkreślić ich indywidualność, ale jednocześnie uwydatnić […]
Ostatnie wpisy
Polecamy