Jakie zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Pierwsze lata życia dziecka i sposób, w jaki poznaje ono wówczas otaczający świat, stanowią bardzo ważny etap, którego wypadkowa widoczna jest w latach późniejszych. Dotyczy to zarówno aspektów związanych z fizycznością, których doskonalenie opiera się między innymi na rowerkach dla chłopca i dziewczynki, jak i kwestii umysłowych budowanych na literaturze i odpowiednich zabawkach. To, co wydaje się atrakcyjne ze względu na mnogość różnorodnych opcji i bodźców wbrew pozorom nie sprzyja młodym umysłom. Ich nadmierna ilość wywołuje skutki odwrotne, które objawiają się nadpobudliwością i brakiem koncentracji. Jakie wśród tak szerokiej oferty wybrać zatem te wartościowe? 

Bezpośrednie zaangażowanie

Z uwagi na fakt, iż wzrok malucha kształtuje się i wyostrza przez kolejne sześć miesięcy od momentu pojawienia się na świecie, akcesoria bazujące na kontrastach, będą doskonałym rozwiązaniem sprzyjającym zmysłowi widzenia. Maskotki i karuzele w przeciwstawnych barwach skupią jego uwagę i będą pozytywnie oddziaływać na zdolności obserwacyjne. Dla dzieci nieco starszych przewidziane są maty edukacyjne bogate w kolory oraz elementy o różnych strukturach, które wpływają na ogólną sensorykę. Takie są dostępne na https://mikao.pl/drewniane-zabawki-edukacyjne-dla-dzieci. Próby przemieszczania się i chwytania poszczególnych przedmiotów rozwijają umiejętności manualne oraz intelektualne.

Drewniane, minimalistyczne zabawki zmuszają do pobudzenia własnej kreatywności i rozwijają wyobraźnię, dając dziecku szerokie pole działania. Skrzynie i pętle z akcesoriami do przesuwania lub wkładania poszczególnych części koordynują zachowania wzrokowo-ruchowe, natomiast wszelkiego rodzaju klocki to ponadczasowy gadżet, który daje wiele możliwości ich zastosowania oraz łączenia. Nie należy także zapominać o książkach, które dotykają podstawowych tematów jak budowanie relacji międzyludzkich oraz tych nieco bardziej wyspecjalizowanych i aktualnych jak historia sztuki czy też ekologia.

Zostaw komentarz

osiemnaście + dziesięć =