Jakie zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze lata życia dziecka i sposób, w jaki poznaje ono wówczas otaczający świat, stanowią bardzo ważny etap, którego wypadkowa widoczna jest w latach późniejszych. Dotyczy to zarówno aspektów związanych z fizycznością, których doskonalenie opiera się między innymi na rowerkach dla chłopca i dziewczynki, jak i kwestii umysłowych budowanych na literaturze i odpowiednich zabawkach. To, co wydaje się atrakcyjne ze względu na mnogość różnorodnych opcji i bodźców wbrew pozorom nie sprzyja młodym umysłom. Ich nadmierna ilość wywołuje skutki odwrotne, które objawiają się nadpobudliwością i brakiem koncentracji. Jakie wśród tak szerokiej oferty wybrać zatem te wartościowe? 

Bezpośrednie zaangażowanie

Z uwagi na fakt, iż wzrok malucha kształtuje się i wyostrza przez kolejne sześć miesięcy od momentu pojawienia się na świecie, akcesoria bazujące na kontrastach, będą doskonałym rozwiązaniem sprzyjającym zmysłowi widzenia. Maskotki i karuzele w przeciwstawnych barwach skupią jego uwagę i będą pozytywnie oddziaływać na zdolności obserwacyjne. Dla dzieci nieco starszych przewidziane są maty edukacyjne bogate w kolory oraz elementy o różnych strukturach, które wpływają na ogólną sensorykę. Takie są dostępne na https://mikao.pl/drewniane-zabawki-edukacyjne-dla-dzieci. Próby przemieszczania się i chwytania poszczególnych przedmiotów rozwijają umiejętności manualne oraz intelektualne.

Drewniane, minimalistyczne zabawki zmuszają do pobudzenia własnej kreatywności i rozwijają wyobraźnię, dając dziecku szerokie pole działania. Skrzynie i pętle z akcesoriami do przesuwania lub wkładania poszczególnych części koordynują zachowania wzrokowo-ruchowe, natomiast wszelkiego rodzaju klocki to ponadczasowy gadżet, który daje wiele możliwości ich zastosowania oraz łączenia. Nie należy także zapominać o książkach, które dotykają podstawowych tematów jak budowanie relacji międzyludzkich oraz tych nieco bardziej wyspecjalizowanych i aktualnych jak historia sztuki czy też ekologia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką saunę wybrać do ogrodu?
Jaką saunę wybrać do ogrodu?
Mimo, że wielu z nas korzystanie z saun kojarzy się jedynie z wyjazdami do uzdrowisk, do spa czy term jest […]
Jakich formalności trzeba dokonać przed transportem towaru za granicę?
Jakich formalności trzeba dokonać przed transportem towaru za granicę?
Transport towaru za granicę obliguje każdego przewoźnika do dokonania wielu formalności. Obejmują one głównie konieczność sporządzenia dokumentacji transportowej, która daje […]
Miejsca, w których sprawdzą się infokioski – kiedy warto w nie zainwestować?
Miejsca, w których sprawdzą się infokioski – kiedy warto w nie zainwestować?
Postęp technologiczny sprawia, że możemy obecnie cieszyć się wieloma urządzeniami i rozwiązaniami, które ułatwiają nam życie. Znacznie sprawniej przebiega komunikacja, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy