Jakie produkty są tworzone z ekoskóry?

Decydując się na zakup mebli i nie tylko, zastanawiamy się nad wieloma ich cechami. Czy będą praktyczne i użyteczne? Jak wygląda ich trwałość i czy długo posłużą w naszym domu? Jak wygląda kwestia czyszczenia oraz usuwania plam? Czy można stosować jakiekolwiek detergenty czy tylko wodę z mydłem? Wreszcie jak przedstawia się kwestia ścieralności, podatności na zniszczenia?

Przenikania zapachów, co jest szczególnie istotne w przypadku palaczy albo podatności na kontakt ze zwierzętami w kwestii drapania lub przywierania sierści. Jak widać z tego krótkiego wprowadzenia, pytań jest naprawdę sporo, a ich odpowiedź zależy przede wszystkim od materiału, z którego dany mebel powstał. Często klienci decydują się na wyposażenie wykonane z ekoskóry. Poniżej krótki przewodnik po tym tworzywie.

Ładne, wygodne. Czy dobre?

Ekoskóra określana również jako skóra sztuczna lub ekologiczna to tworzywo, które przypomina wyglądem jej naturalny odpowiednik. Tapicer tworzy ten wariant poprzez pokrycie materiału włókienniczego sztucznym tworzywem. Wykazuje jednak większą odporność na wilgoć oraz słońce, a także większą trwałość w kontakcie z preparatami chemicznymi. Powstają z niej liczne produkty tapicerskie m.in. modne ostatnio pufy w kształcie piłki takie jak te https://pufy.pl/6-pufy-pilki. Co jeszcze?

Ekoskóra jest materiałem chętnie wykorzystywanym w przemyśle wnętrzarskim. Pokrywa wiele rodzajów kanap, sof czy narożników. Jest również warstwą wierzchnią dla foteli, można ją także spotkać na poduszkach do siedzenia. Spoza branży meblowej wykorzystywana jest do produkcji odzieży, jak i obuwia.

Zostaw komentarz

3 + 10 =