Przenośnik łańcuchowy – do czego służy?

Przenośniki łańcuchowe to rodzaj urządzeń transportowych, które wykorzystują łańcuch do przenoszenia produktów. Łańcuch jest przymocowany do wału napędowego, który przebiega przez środek przenośnika. Łańcuch porusza się ruchem w górę i w dół, przenosząc produkt wraz z nim.

Główne elementy

Łańcuch – Łańcuch ma dwa końce, które są połączone na jednym końcu z kołem pasowym, a na drugim z napędzanym silnikiem kołem łańcuchowym. Składa się również z ogniw, które są połączone ze sobą za pomocą kołków lub nitów i są wykonane ze stali lub stopów aluminium, tak aby mogły wytrzymać wysokie temperatury i warunki ciśnienia.

Koło pasowe – Koła pasowe są używane do połączenia jednostki napędowej koła zębatego z bezkońcowym pasem pętlowym lub pasem płaskim, aby przenieść moc z jednego punktu do drugiego poprzez siłę tarcia działającą między nimi. Składają się one z dwóch kół umieszczonych naprzeciwko siebie na równoległych osiach pod kątem prostym w celu zmniejszenia tarcia ślizgowego między nimi podczas pracy.

Systemy przenośników łańcuchowych

Najpopularniejszym typem przenośnika łańcuchowego jest system „pojedynczego lotu”. Znajdziesz go na stronie http://www.rybinski-stal.pl/przenosniki-lancuchowe-redlery. Ten typ jest używany, gdy istnieje tylko jeden kierunek przemieszczania produktów przez system i muszą one szybko przemieszczać się przez obszar produkcyjny. W tym rodzaju systemu istnieją dwa zestawy łańcuchów biegnących równolegle do siebie z własnym zestawem szyn po obu stronach przenoszonego produktu.

Zostaw komentarz

14 + 2 =