Jaką taśmę malarską do remontu wybrać?

Jeśli przeprowadzasz remont w swoim mieszkaniu, z pewnością zastanawiasz się nad doborem wielu akcesoriów budowlanych. Jednym z pomniejszych, lecz bardzo ważnych narzędzi przydatnych w pracach wykończeniowych jest taśma malarska. Ze względu na dostępność kilku jej gatunków, wielu zadaje sobie pytanie: Jaką taśmę malarską wybrać do remontu swojego mieszkania?

W tym krótkim artykule zwrócimy uwagę na dwa rodzaje taśm malarskich, które są najpraktyczniejsze, a jednocześnie nie są zbyt drogie.

Pierwszym i podstawowym gatunkiem taśmy malarskiej jest taśma żółta. Jest ona polecana do krótkodystansowych prac malarskich – takich jakie mają miejsce chociażby podczas remontu mieszkania. Żółta taśma przykleja się do powierzchni bardzo lekko, dzięki czemu nie ma problemu z jej oderwaniem po zakończeniu malowania. Poza tym po jej odklejeniu, na ścianie lub meblu nie będzie żadnych śladów kleju. Ostatnią zaletą żółtej taśmy, o której nie sposób byłoby nie wspomnieć, jest cena. Jest ona naprawdę tania, co jest ogromną zaletą.

Drugim rodzajem taśmy malarskiej, w który warto się wyposażyć w trakcie remontu, jest tak zwana taśma do krzywizn. Jest ona bardzo elastyczna, dzięki czemu możemy z jej pomocą utworzyć bardzo nieregularny kontur ochronny. Niestety, nie jest ona tak powszechnie dostępna jak taśma żółta, a poza tym jej cena jest nieco wyższa. Pamiętaj także, że obsługa taśmy do krzywizn – ze względu na jej bardzo dużą elastyczność – nie należy do najłatwiejszych czynności. Niemniej jednak, po kilku próbach powinieneś nauczyć się jej użycia.

Istnieje jeszcze kilka rodzajów taśm malarskich, takich jak taśmy niebieskie malarskie, taśma zewnętrzna lub taśma o zmniejszonej zawartości kleju. Niemniej jednak, posiadanie ich wszystkich nie jest konieczne przy przeprowadzaniu prostych prac remontowych. Życzymy powodzenia!
Bogatą ofertę taśm klejących, w tym taśmy malarskie, taśmy pakowe, czy taśmy naprawcze znajdziesz na przykład w sklepie BB Tapes.

Zostaw komentarz

szesnaście − 4 =