Pokój dla studenta – jak przygotować pomieszczenie na wynajem?

Wynajmowanie pokoi i mieszkań studentom może być lukratywnym biznesem, zwłaszcza w większych ośrodkach akademickich. Dogodna lokalizacja mieszkania, bliskość sklepów i uczelni – to wszystko jest dużym atutem, jednak coraz więcej żaków zwraca uwagę też na standard wynajmowanego lokum. Jak przygotować pokoje pod wynajem? Co koniecznie musi się w nich znaleźć?

Przestrzeń do pracy i odpoczynku

W idealnym pokoju dla studenta znajdzie się przestrzeń zarówno do nauki, jak i komfortowego wypoczynku. Biurko to mebel, który absolutnie musi się znaleźć na wyposażeniu mieszkania, a w przypadku wynajmu większej ilości osób – w każdym pokoju. To tutaj można spokojnie pracować nad projektami, pisać pracę dyplomową oraz korzystać z komputera. Szczególnie praktyczne są biurka z szufladami i nadstawkami, które pozwalają na dobrą organizację, a także stanowią dodatkową przestrzeń przechowywania.

Nie można zapomnieć, że nie samą nauką student żyje! Wygodne łóżko to podstawa. Dużo większe znaczenie od ramy, ma porządny materac. Warto zajrzeć na stronę https://alvare.pl/materace-miekkie i dobrać taki o właściwym rozmiarze. Żakowie przywiązują też uwagę do przestrzeni przechowywania, dlatego szafy i komody to obowiązkowe wyposażenie pokoju. Jeśli budżet na to pozwala, warto pomyśleć o dodatkach takich jak duże lustro, lampka na biurko, rolety itd. W kwestii urządzenia warto dać trochę swobody wynajmującym. Ściany najlepiej pomalować na neutralne, jasne kolory – takie są najbardziej uniwersalne i sprawiają dobre wrażenie na wynajmujących.

Zostaw komentarz

trzy − 3 =