Jak wyposażyć małą łazienkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy aranżacji wielu pomieszczeń sporym ograniczeniem jest dostępny metraż. Szczególnie często zdarza się to w przypadku łazienki, która mimo niewielkiej powierzchni, może być jednak w pełni funkcjonalna. W tym celu trzeba jednak dobrać odpowiednie wyposażenie. Jakie będzie najlepsze? 

Większe elementy

Dysponując niewielką łazienką lepiej zrezygnować z wanny, gdyż w praktyce zajmie ona większość pokoju, zwłaszcza, że potrzebne będzie również miejsce, by z niej swobodnie wyjść. Lepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe, które są wyższe, ale dzięki temu zajmują mniej powierzchni poziomej, kluczowej dla aspektów użytkowych. Warto postawić na modele narożne z drzwiami przesuwnymi, gdyż wersje otwierane na zewnątrz także zabierają potrzebną przestrzeń. W drugim z rogów pokoju przy tej ścianie, można wtedy umieścić sedes, co zapewni swobodny dostęp do obu większych elementów wyposażenia. 

Umywalka i miejsce na akcesoria

Wśród podstawowego sprzętu w łazience nie może również zabraknąć umywalki. Przy ograniczonej przestrzeni, trzeba wybierać warianty z niewielką miską, a w związku z tym, należy też pomyśleć o niskich bateriach łazienkowych. Będzie to praktyczne rozwiązanie, a w przeciwnym razie strumień wody mógłby rozpryskiwać się na podłogę. Wobec niewielkiego metrażu, ważne jest dobre rozplanowanie każdego centymetra pomieszczenia, więc zamiast szafek ściennych, lepiej wstawić te tworzone pod umywalkę. Pozwoli to w mądry sposób zagospodarować pustą powierzchnię w tym miejscu, a z pewnością zmieszczą się tam wszystkie potrzebne akcesoria. Warto uzupełnić to również lustrem wiszącym z dodatkową półeczką, na której można odłożyć najmniejsze rzeczy, takie jak szczoteczka do zębów czy grzebień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealnego Dj na wesele?
Jak wybrać idealnego Dj na wesele?
Urządzanie własnego wesela to bardzo odpowiedzialne zadanie, ten magiczny dzień ma być bowiem idealny. Na głowę państwa młodych spada bardzo […]
Podstawowe informacje o transformatorach
Podstawowe informacje o transformatorach
Niejednokrotnie zachodzi potrzeba, aby dokładnie dopasować napięcie do odbiornika. W takich przypadkach niezbędne okazują się transformatory. Ich głównym zadaniem jest […]
Jaką saunę wybrać do ogrodu?
Jaką saunę wybrać do ogrodu?
Mimo, że wielu z nas korzystanie z saun kojarzy się jedynie z wyjazdami do uzdrowisk, do spa czy term jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy