Jak ocenić zdolność kredytową firmy?

Zdolność kredytowa to możliwość spłacania zaciągniętych kredytów wraz z ich odsetkami i wszelkimi prowizjami. Oznacza także, że będą one spłacane w wyznaczonych w umowie terminach. Badanie zdolności dotyczy każdej osoby i formy, która planuje zaciągniecie jakiegokolwiek zobowiązania w postaci kredytu, pożyczki czy leasingu. 

Co wpływa na pozytywną zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa także, jaka kwotę bank może pożyczyć danej osobie lub firmie. Musi mieć bowiem pewność, że ją odzyska w określonym czasie. Pozytywna decyzja zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest wysokość i źródło pozyskiwania dochodu, co w przypadku przedsiębiorstw jest często nieregularne. Bank analizuje także miesięczne zobowiązania i ogólne stałe wydatki, które co miesiąc pomniejszają przychody. Bardzo istotna jest także dotychczasowa historia kredytowa, a zwłaszcza terminowość ich spłat. Warto więc dbać o budowanie dobrej zdolności poprzez wypłacalność firmy.

Konieczne jest regulowanie zobowiązań wobec ZUS, US i kontrahentów. Długie zwlekanie z płatnościami może spowodować wpisanie przedsiębiorstwa na listę dłużników. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług firm zajmujących się doradztwem finansowym. Poszukując takiego ośrodka warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://premiumleasing24.pl/doradca-finansowy/. Specjalista doradzi, jakie kroki podjąć, aby polepszyć zdolność kredytową swojej firmy. Przedstawi najlepsze możliwe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zostaw komentarz

14 − dziewięć =