Dlaczego warto inwestować w dobrej jakości drony?

Obecnie dron może posiadać w zasadzie każdy, nie tylko osoba o długim stażu w kontakcie z bezzałogowymi statkami. Ceny tego typu obiektów zaczynają się bowiem już od 100 zł, a nieźle wykonany i w miarę funkcjonalny dron można nabyć już za kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że takie urządzenia nie mogą być raczej wykorzystywane w celach profesjonalnych, ponieważ często nie są zbyt trwałe i nie posiadają na pokładzie wystarczająco wysokiej jakości osprzętu (np. kamer, wirników czy systemów GPS). Jeśli więc ktoś jest np. zawodowym filmowcem czy fotografem, powinien raczej zdecydować się na zakup drona droższego, ale przy tym znacznie lepszego.

Co dla profesjonalistów?

W pierwszej kolejności powinniśmy wiedzieć, że zakup drogiego, profesjonalnego drona jest dobrym rozwiązaniem wyłącznie dla osób, które są zaawansowanymi użytkownikami tego typu urządzeń. Korzystanie z nich wymaga bowiem perfekcyjnych umiejętności posługiwania się kontrolerem i poszczególnymi funkcjami, tak aby latanie nie sprawiało właścicielowi żadnych problemów. Jest to sprzęt drogi, często kosztujący nawet kilkanaście tysięcy złotych, a więc uszkodzenie go może drastycznie zaboleć naszą kieszeń.

Producenci nierzadko oferują więc ubezpieczenia, z których powinniśmy zawsze korzystać. Dużym uznaniem wśród profesjonalistów cieszą się drony Dji (są dostępne na https://www.drony.net/phantom-4-rtk-dji.html). Potrafią one samodzielnie omijać przeszkody, utrzymywać stałą wysokość nad ziemią i nagrywać filmy w jakości 4K, czyli najwyższej obecnie możliwej. Są także w większości sterowane gestami. Jeżeli jesteś więc zaznajomiony z tego typu sprzętem, wybieraj drony cena których jest adekwatna do ich wysokich parametrów.

Zostaw komentarz

5 × 2 =