Czy Twoje dziecko nadaje się do uprawiania sportu? Sprawdź to!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sport może być dla dzieci świetnym sposobem na poznanie nowych przyjaciół i pozostanie aktywnym. Rodzice powinni jednak pamiętać, że trening sportowy może być ciężką pracą, a czasem nawet bolesną. Skąd więc wiesz, czy popychasz swoje dziecko zbyt mocno lub czy powinno ono uprawiać dany sport? Oto kilka rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu tej decyzji:

  • Wiek Twojego dziecka. Dzieci, które mają mniej niż 10 lat, powinny być trenowane tylko w sportach, które nie wymagają dużej szybkości, zwinności lub siły. Te działania obejmują pływanie, piłkę nożną, baseball, koszykówkę i piłkę nożną.
  • Intensywność treningu. Dzieci nie powinny uczestniczyć w żadnym rodzaju sportu, który wymaga od nich treningu trzy razy w tygodniu lub więcej, aż do ukończenia 12 roku życia. Młodsze dzieci mogą ulec kontuzji podczas intensywnych programów ćwiczeń, ponieważ ich ciała nie są jeszcze w pełni rozwinięte.
  • Inne czynniki, takie jak historia rodziny i warunki medyczne, mogą również wpływać na to, czy dziecko powinno uprawiać treningi sportowe w młodym wieku.

Jaki sport wybrać?

Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe i chce uprawiać sport, to jest pora na wybór odpowiedniej dyscypliny. Najlepsze sporty dla dzieci to te, które zachęcają je do aktywności, ale także pozwalają im się dobrze bawić. Dobrym wyborem jest pływanie, jazda na rowerze i łyżwach. Pływanie jest dobrym sportem, ponieważ buduje siłę w górnej części ciała dziecka, pomagając mu jednocześnie rozwijać koordynację i umiejętności utrzymywania równowagi. Jazda na rowerze daje korzyści podobne do pływania, takie jak budowanie siły i poprawa koordynacji. Jazda na łyżwach również może pomóc w budowaniu siły, jednocześnie ucząc dziecko utrzymywania równowagi na kółkach. Aikido również jest dobrym wyborem, ponieważ uczy dziecko umiejętności samoobrony, pracując jednocześnie nad równowagą i koordynacją. Dziecko nauczy się odpierać ataki, wykorzystując energię przeciwnika przeciwko niemu. Wejdź na stronę http://www.aikidokids.pl/grafik-zajec/ aby je zapisać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych?
Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych?
Bezpieczeństwo danych osobowych od wprowadzenia RODO jest jednym z najważniejszych aspektów, o które muszą dzisiaj dbać firmy. Ich uwaga powinna […]
Czerwone światło na bakburcie – o sygnalizacji świetlnej, kolorach świateł i komunikacji morskiej
Czerwone światło na bakburcie – o sygnalizacji świetlnej, kolorach świateł i komunikacji morskiej
Posługiwanie się sygnalizacją świetlną jest jedną z podstawowych umiejętności każdego żeglarza. Wszelkie niedostatki wiedzy w tym zakresie mogą być bowiem […]
Wsparcie psychologiczne dzieci w wieku dojrzewania – jak bardzo jest istotne?
Wsparcie psychologiczne dzieci w wieku dojrzewania – jak bardzo jest istotne?
Okres dojrzewania to niezwykle trudny i często stresujący czas nie tylko dla młodego człowieka, ale i jego najbliższej rodziny. Nastolatki […]
Ostatnie wpisy
Polecamy