Czym różni się białe złoto od złota klasycznego w biżuterii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz naszyjniki, bransoletki, kolczyki? Być może jesteś całkowicie zakochana w biżuterii tak samo, jak my. Może zastanawiałaś się kiedyś, czym różni się białe złoto od klasycznego, cóż, dzisiaj to wyjaśnimy!

Zasadniczo, po prostu barwa!

Białe złoto to stop złota, palladu i srebra, który jest często stosowany w biżuterii. Główną różnicą pomiędzy białym złotem a zwykłym złotem jest kolor. Podczas gdy zwykłe złoto ma żółty odcień, białe złoto ma barwy niewiele lub nie ma jej w ogóle.

Białe złoto https://www.allezloto.pl/bransoletki-zlote-c_50 jest również mniej kosztowne niż jego klasyczny odpowiednik, ponieważ zawiera stop, który nadaje mu biały wygląd. Ten stop sprawia, że jest ono znacznie trwalsze i niemal całkowicie wyklucza możliwość zjawiska korodowania na wykonanej z niego biżuterii.

Jest to stosunkowo świeże podejście do tworzenia biżuterii

Cofnijmy się odrobinę w czasie; biżuteria „vintage”, jak myślisz, czy np. w latach 50. białe złoto było w użyciu? Nie, wówczas starano się wytwarzać biżuterię ze złota, której barwa byłaby znacznie bardziej stonowana.

Jubilerzy używali różnych metali, takich jak platyna lub srebro, aby osiągnąć biały wygląd w swoich wyrobach. Jednakże nawet mimo tego, nie było to jeszcze białe złoto w takiej formie, w jakiej znamy je obecnie, właśnie dlatego jest to stosunkowo świeże podejście w jubilerstwie.

Dziś wiele osób preferuje biżuterię z białego złota ze względu na jej unikalny styl i charakter. Jest ona przede wszystkim starannie wykonywana, często ręcznie przez rzemieślników, którzy bardzo dbają o każdy szczegół swoich wyrobów, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowanie ekranów led
Zalety i zastosowanie ekranów led
Ciągle rozwijające się nowe technologie na przestrzeni ostatnich lat pozwoliły na realizację wielu praktycznych rozwiązań. Jednym z nich są bez […]
Życie na mniejszej przestrzeni jest możliwe
Życie na mniejszej przestrzeni jest możliwe
Hitem i nowością ostatnich wakacji było pojawienie się tak zwanych domków holenderskich. Te parterowe budynki okazują się znacznie wygodniejsze niż […]
Chustka – oryginalna alternatywa dla tradycyjnej czapeczki
Chustka – oryginalna alternatywa dla tradycyjnej czapeczki
W czasie upalnej, wakacyjnej pogody maluchy z pewnością powinny posiadać odpowiednie nakrycie głowy. W tym przypadku warto zamienić tradycyjną czapkę […]
Ostatnie wpisy
Polecamy