Czym różni się białe złoto od złota klasycznego w biżuterii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz naszyjniki, bransoletki, kolczyki? Być może jesteś całkowicie zakochana w biżuterii tak samo, jak my. Może zastanawiałaś się kiedyś, czym różni się białe złoto od klasycznego, cóż, dzisiaj to wyjaśnimy!

Zasadniczo, po prostu barwa!

Białe złoto to stop złota, palladu i srebra, który jest często stosowany w biżuterii. Główną różnicą pomiędzy białym złotem a zwykłym złotem jest kolor. Podczas gdy zwykłe złoto ma żółty odcień, białe złoto ma barwy niewiele lub nie ma jej w ogóle.

Białe złoto https://www.allezloto.pl/bransoletki-zlote-c_50 jest również mniej kosztowne niż jego klasyczny odpowiednik, ponieważ zawiera stop, który nadaje mu biały wygląd. Ten stop sprawia, że jest ono znacznie trwalsze i niemal całkowicie wyklucza możliwość zjawiska korodowania na wykonanej z niego biżuterii.

Jest to stosunkowo świeże podejście do tworzenia biżuterii

Cofnijmy się odrobinę w czasie; biżuteria „vintage”, jak myślisz, czy np. w latach 50. białe złoto było w użyciu? Nie, wówczas starano się wytwarzać biżuterię ze złota, której barwa byłaby znacznie bardziej stonowana.

Jubilerzy używali różnych metali, takich jak platyna lub srebro, aby osiągnąć biały wygląd w swoich wyrobach. Jednakże nawet mimo tego, nie było to jeszcze białe złoto w takiej formie, w jakiej znamy je obecnie, właśnie dlatego jest to stosunkowo świeże podejście w jubilerstwie.

Dziś wiele osób preferuje biżuterię z białego złota ze względu na jej unikalny styl i charakter. Jest ona przede wszystkim starannie wykonywana, często ręcznie przez rzemieślników, którzy bardzo dbają o każdy szczegół swoich wyrobów, dzięki czemu każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie środki wykorzystuje się w ramach dezynfekcji?
By zapobiec możliwemu szerzeniu się bakterii lub wirusów, niezbędna jest skuteczna, a przy tym bezpieczna sterylizacja. Proces ten, przeprowadzony z […]
Jaka kurtka sprawdzi się idealnie na zimę?
Jaka kurtka sprawdzi się idealnie na zimę?
Czas przygotować swoją garderobę na zimniejszą porę roku. Podstawowym elementem na tę porę roku jest ciepła kurtka. Jednak przy tak […]
Zastosowanie metioniny w żywieniu zwierząt
Zastosowanie metioniny w żywieniu zwierząt
Metionina znalazła szerokie zastosowanie w żywieniu zwierząt. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten składnik. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy