Co to jest olej konopny?

Olej konopny uzyskuje się poprzez tłoczenie go na zimno z pozyskanych kwiatostanów konopi siewnej. Konopie siewne są legalne i powoli ich wykorzystywanie w przemyśle i medycynie wraca do łask. Oleje z konopi indyjskiej są w naszym kraju nielegalne i za posiadanie takiej odmiany grozi surowa kara.

Największą zaletą oleju konopnego jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli kwasy omega-6 i omega-3. Kwasy tłuszczowe są niezbędne w naszej diecie, a olej konopny ma ich idealną proporcję. Olej z konopi jest bogatym źródłem witamin z grupy A i B, ale również posiada witaminę K, która działa przeciwkrwotocznie. Oprócz witamin jest źródłem minerałów takich jak magnez, cynk, żelazo i fosfor.

Podczas przyjmowania oleju konopnego mogą wystąpić skutki uboczne w postaci ograniczenia produkcji płytek krwi, ma to związek z jego właściwościami przeciwzakrzepowymi. W związku z tym osoby, które mają problem z krzepnięciem krwi bądź cierpią na chorobę wieńcową powinny przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Na rynku internetowym znajdziesz dużo ofert, sprawdź przykładową: olej konopny cbd cena.

Zostaw komentarz

1 × pięć =