Co spakować na pierwsze wakacje z dzieckiem?

Wyjeżdżając na pierwsze wakacje w życiu naszego dziecka, mamy wrażenie, że potrzebujemy absolutnie wszystkiego i zazwyczaj pakujemy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. To, co znajdzie się w naszej walizce, powinien zdeterminować kierunek podróży oraz prognozy pogody. Tym ostatnim, jak wiadomo, nie do końca można ufać, dlatego, nawet jeśli w zapowiedziach występują upały, nie zapominajmy o dodatkowej ciepłej bluzie, dresowych spodniach, kurteczce, jak też ciepłym kocyku. 

Doskonałym rozwiązaniem do urlopowego bagażu, w którym zawsze jest za mało miejsca, są legginsy. Ogrodniczki dla dzieci także sprawdzą się jako uniwersalne ubranko na wiele okazji, wystarczy zmienić koszulkę, by całkowicie odmienić ich wizerunek.

Apteczka przedszkolaka

W przypadku niemowlaków i przedszkolaków nigdy nie możemy przewidzieć nagłych zmian stanu zdrowia lub urazów, dlatego zawsze powinniśmy mieć przy sobie apteczkę. Poza plastrami, środkiem odkażającym rany i lekiem przeciwgorączkowym obecnie niezbędne są maseczki ochronne dla dzieci w wieku powyżej 4. roku życia. Najlepiej mieć przy sobie kilka sztuk, ponieważ maluchy często gubią tego typu akcesoria. 

Koniecznie kupmy także dobry krem z wysokim filtrem chroniącym delikatną skórę przed oparzeniami. Przydać może się również środek uśmierzający ból po ukąszeniach owadów i preparat łagodzący podrażnienia naskórka w razie zbyt długiego pobytu na słońcu. By uniknąć negatywnych skutków opalania, zastosujmy specjalne czapeczki oraz koszulki kąpielowe z ochroną SPF50.

Zostaw komentarz

siedemnaście − 13 =