Czym kierować się przy wyborze czapki dla dzieci?

Istnieją różne rodzaje kapeluszy dla dzieci. Najczęściej spotykana jest czapka z daszkiem, ale inne opcje to kapelusz kowbojski, kapelusz przeciwsłoneczny i kapelusz zimowy.

Wybierając czapkę dla dziecka, weź pod uwagę następujące kwestie:

Dopasowanie i styl czapki

Dobrze dopasowana czapka nie będzie przeszkadzać dziecku w widzeniu lub słyszeniu, ale nie powinna też być tak luźna, aby mogła spaść. Dla niemowląt i małych dzieci wybierz raczej miękką maskę niż twardą czapkę. Głowy niemowląt są jeszcze bardzo miękkie i plastyczne i mogą zostać zranione przez ciasno dopasowaną czapkę. Styl czapki powinien być odpowiedni dla wieku i płci dziecka. Na przykład, czapka z daszkiem nie jest odpowiednia dla niemowląt lub maluchów.

Ochrona

Jaki rodzaj ochrony przed warunkami atmosferycznymi jest potrzebny przed słońcem lub zimnym wiatrem. Czapki na zimę powinna być wykonana z ciepłego materiału, takiego jak wełna lub polar. Jeśli czapka jest noszona z kurtką z kapturem, nie powinna mieć dziur w szwach, przez które mogłoby się dostać zimne powietrze. Takie czapki znaleźć możemy w internecie na takich stronach jak przykładowo https://czapkolandia.pl/. W przypadku czapek letnich należy wybierać jasne materiały, które przepuszczają promienie słoneczne, ale chronią twarz dziecka przed szkodliwymi promieniami UV.

Jak dużego zakrycia potrzebują nad uszami. 

Jeżeli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę lub zostało poparzone w przeszłości przez zbyt dużą ekspozycję na słońce na twarzy i szyi, możesz rozważyć zakup kapelusza z szerszym rondem, który będzie chronił te obszary lepiej niż inne style kapeluszy. Możesz również kupić kapelusze z klapkami na szyję.

Zostaw komentarz

pięć × jeden =