Tożsamość korporacyjna – czym jest i jak stworzyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tożsamość korporacyjna to nazwa, symbol i inne unikalne cechy korporacji. Obejmuje również projekt, kolorystykę i logo firmy. Tożsamość korporacyjna jest często opracowywana jako część strategii brandingowej firmy, której celem jest stworzenie wizerunku firmy, który będzie budował lojalność klientów i świadomość jej produktów lub usług.

Silna tożsamość korporacyjna pomaga klientom szybko i łatwo rozpoznać Twoją markę. Ułatwia również pracownikom zrozumienie ich roli w pomaganiu firmie w osiąganiu jej celów. Na stronie https://naklejkon.pl/blog/wykorzystanie-naklejek-w-identyfikacji-wizualnej-firmy odnajdziesz przydatny gadżet, który pomoże Ci z identyfikacją wizualną.

Co składa się na tożsamość wizualną?

Silna tożsamość wizualna obejmuje:

  • Logo: Logo jest ważną częścią tożsamości korporacyjnej, ponieważ reprezentuje Twoją firmę wobec klientów i partnerów. Logo powinno zapadać w pamięć, ale nie powinno być zbyt skomplikowane. Im prostsze, tym łatwiej będzie się identyfikować z marką.
  • Kolory: Kolory to kolejny ważny aspekt tożsamości marki, ponieważ pomagają stworzyć emocjonalną więź z klientami. Na przykład, czerwony może być użyty do przekazania pasji lub podniecenia, podczas gdy niebieski może być kojarzony z wiarygodnością lub stabilnością.
  • Czcionki: Czcionki są kolejnym narzędziem, które może pomóc w stworzeniu emocjonalnej więzi z klientami poprzez przekazanie poczucia autorytetu lub przyjazności (lub obu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak grillować na grillu z pokrywą?
Dla osób, które zawsze grillowali na urządzeniach tradycyjnych, czyli otwartych, a przesiadają się na wersję z pokrywką, to nowe doświadczenie. […]
Prywatny basen – odrobina luksusu na posesji
Prywatny basen – odrobina luksusu na posesji
Jednym z synonimów luksusu jest wielka, wspaniała willa, koniecznie wyposażona w basen. W powszechnej świadomości prywatny zakątek do odpoczynku w […]
Jakie umiejętności powinien posiadać event manager?
Jakie umiejętności powinien posiadać event manager?
Dzisiejszy rynek pracy umożliwia nam rozwijanie się na wielu płaszczyznach. Wykonywany zawód nie musi oznaczać jedynie realizowania schematycznych, nużących obowiązków […]
Ostatnie wpisy
Polecamy