Rodzaje izolacji natryskowych – którą wybrać do ocieplenia domu?

W naszej strefie klimatycznej każdy dom jednorodzinny wymaga dokładnego ocieplenia. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z ogromnymi rachunkami za ogrzewanie oraz dyskomfortem termicznym w okresie jesienno-zimowym. W ostatnich latach wyjątkowo dużą popularnością cieszą się izolacje przeprowadzane metodą natryskową. Pozwalają one szybko wyeliminować wszelkie mostki cieplne. Jeśli interesują nas profesjonalne izolacje natryskowe Śląsk to obszar, gdzie funkcjonuje firma specjalizująca się w ich wykonywaniu.

Trzy rozsądne propozycje

Najbardziej rozpowszechniona jest izolacja natryskowa z wykorzystaniem syntetycznej pianki poliuretanowej o strukturze zamknięto – bądź otwartokomórkowej. Materiał ten charakteryzuje się bowiem łatwym dopasowaniem do wymagających powierzchni (skośnych, ze szczelinami itp.), wysoką trwałością, optymalną szczelnością i znakomitymi parametrami akustycznymi. Po nałożeniu pianki należy ją zawsze zabezpieczyć dedykowanym lakierem lub farbą akrylową dla podniesienia odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne (zwłaszcza promieniowanie UV).

Alternatywnym materiałem stosowanych w ramach izolacji jest celuloza organiczna pozyskiwana z makulatury. Wdmuchuje się ją w wewnętrzne ściany w postaci rozdrobnionego granulatu. Jest ona przede wszystkim niepodatna na rozwój szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, a dodatkowo trudnopalna. Na uwagę zasługują również izolacje natryskowe wykonywane za pomocą zaprawy mineralnej (mieszanki cementu, różnych wypełniaczy i substancji modyfikujących) oraz wełny skalnej, wytwarzanej z bazaltu, dolomitu, ewentualnie kruszywa wapiennego.

Zostaw komentarz

5 × 5 =