Czym zasłonić okna w sypialni?

Okno znajdujące się w sypialni to niezwykle ważny element wystroju, o którym bardzo często zapominamy w trakcie aranżacji tego wnętrza. To duży błąd, ponieważ ma ono spory wpływ nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność pokoju. Warto zatem zamontować w ramie odpowiednią dekorację, która skutecznie stworzy klimat sprzyjający relaksowi i osłoni nas przed słońcem oraz wścibskim wzrokiem z ulicy. Obecnie bardzo modne są m.in. stylowe i ekologiczne żaluzje drewniane, dostępne w tym sklepie internetowym: https://www.el-deko.pl/zaluzje/zaluzje-drewniane.

Rozwiązania klasyczne i nowoczesne

Najbardziej popularnymi dekoracjami przeznaczonymi do okien sypialnianych są oczywiście klasyczne zasłony. Osoby, którym zależy na maksimum prywatności, powinny wybierać produkty wykonane z grubych i wytrzymałych tkanin obiciowych, takich jak szenil, welur czy żakard. Z kolei w sytuacji, gdy naszym celem jest rozjaśnienie pomieszczenia, postawmy na wersje z koronki, tiulu lub mikrofazy. Możemy też zdecydować się na oryginalne lambrekiny, czyli falbany zlokalizowane w górnej części okna. Ciekawą kategorię osłon stanowią ponadto różnorodne rolety. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza modele rzymskie, charakteryzujące się tym, że materiał podciągany ku górze nie roluje się na tzw. wałek, lecz ściąga w specyficzne fałdy. Polecane są też wersje dzień noc, zwijane i rozwijane za pomocą koralikowego sznurka ściśle połączonego z górną rolką. Jeśli interesują nas rolety dzień noc sklep internetowy to idealne miejsce do ich zakupu ze względu na ogromny wybór. Pozostałe interesujące dekoracje to:

  • żaluzje – drewniane, bambusowe i aluminiowe 
  • ekrany, nazywane potocznie panelami – można je dowolnie przesuwać po całej szerokości okna, gdyż są montowane na linkach albo szynach
  • okiennice drewniane
  • plisy materiałowe 

Zostaw komentarz

19 + 9 =