Planowanie wnętrza kuchni – jakie wyposażenie powinno się na nie składać

Kuchnia często uważana jest za wnętrze domu. Bywa, że to ona służy za jadalnię i miejsce spotkań. Dlatego tak ważne jest, by ją przemyślanie urządzić i nie żałować podjętych decyzji, gdyż wymiana mebli czy sprzętów wiąże się z dużymi wydatkami. Planując wnętrze kuchni trzeba wziąć pod uwagę zarówno meble kuchenne jak i sprzęt taki jak piekarnik, lodówka, kuchenka, okap, a nawet ekspres do kawy. 

Czym kierować się przy wyborze wyposażenia kuchni?

Nowoczesne systemy w meblach kuchennych

Coraz częściej w kuchniach montuje się szafki otwierane do góry, które są bardziej ergonomiczne i bezpieczne — minimalizuje ryzyko przypadkowego uderzenia się o drzwiczki. W małych, wąskich kuchniach uznaniem i popularnością cieszą się rozwiązania cargo — są to szafki z koszami wysuwanymi na szynach. Innym równie ciekawym i przydatnym systemem są szafki narożne, gdzie prowadnice wyprowadzają półki na zewnątrz, dzięki czemu ma się łatwy dostęp do całej zawartości szafki. 

Klasy energooszczędności

Klasy energetyczne sprzętów RTV i AGD to: A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F, G w kolejności od najbardziej do najmniej oszczędnych. Warto przemyśleć zakup trochę droższego sprzętu z lepszą klasą, ponieważ będzie to miało przełożenie długoterminowe na rachunki za prąd.

Zostaw komentarz

10 + 1 =