Planowanie wnętrza kuchni – jakie wyposażenie powinno się na nie składać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia często uważana jest za wnętrze domu. Bywa, że to ona służy za jadalnię i miejsce spotkań. Dlatego tak ważne jest, by ją przemyślanie urządzić i nie żałować podjętych decyzji, gdyż wymiana mebli czy sprzętów wiąże się z dużymi wydatkami. Planując wnętrze kuchni trzeba wziąć pod uwagę zarówno meble kuchenne jak i sprzęt taki jak piekarnik, lodówka, kuchenka, okap, a nawet ekspres do kawy. 

Czym kierować się przy wyborze wyposażenia kuchni?

Nowoczesne systemy w meblach kuchennych

Coraz częściej w kuchniach montuje się szafki otwierane do góry, które są bardziej ergonomiczne i bezpieczne — minimalizuje ryzyko przypadkowego uderzenia się o drzwiczki. W małych, wąskich kuchniach uznaniem i popularnością cieszą się rozwiązania cargo — są to szafki z koszami wysuwanymi na szynach. Innym równie ciekawym i przydatnym systemem są szafki narożne, gdzie prowadnice wyprowadzają półki na zewnątrz, dzięki czemu ma się łatwy dostęp do całej zawartości szafki. 

Klasy energooszczędności

Klasy energetyczne sprzętów RTV i AGD to: A+++, A++, A+, A, B, C, D, E, F, G w kolejności od najbardziej do najmniej oszczędnych. Warto przemyśleć zakup trochę droższego sprzętu z lepszą klasą, ponieważ będzie to miało przełożenie długoterminowe na rachunki za prąd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie parametry powinna mieć dobra drukarka domowa?
Jakie parametry powinna mieć dobra drukarka domowa?
Decydując się na zakup drukarki domowej, musimy w pierwszej kolejności wybrać, czy będzie to urządzenie laserowe, czy też atramentowe. Poza […]
Jak się ubrać, gdy za oknem panuje mróz?
Jak się ubrać, gdy za oknem panuje mróz?
Zima nie jest ulubioną porą roku dla wielu osób. Niskie temperatury, błoto pośniegowe, zachmurzenie, sprawiają, że często nie ma się […]
Zalety robienia zakupów w galeriach handlowych?
Zalety robienia zakupów w galeriach handlowych?
Za oknem pierwszy śnieg. To jeszcze wciąż jesień i temperatury nieco powyżej zera. Wzdrygasz się na samą myśl o tym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy