Narty zimą we Francji – dokąd pojechać

Polacy kochają sporty zimowe, o czym najdobitniej można się przekonać na górskich stokach. Wielu narciarzy i snowboardzistów amatorów zdążyło już jednak pokonać ważniejsze rodzime trasy zjazdowe. Teraz poszukują większych wyzwań i nowych widoków. Im właśnie polecić można Francję. Jednym z ciekawszych kurortów pozostaje Chamrousse we Francuskich Alpach. Warto pamiętać, że wbrew powszechnemu mniemaniu narty Francja nie muszą być rujnujące dla domowego budżetu.

Trasy olimpijczyków

Wspomniane trasy w Chamrousse spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Wystarczy wspomnieć, że trenują na nich zawodowcy, a przed laty organizowano tam zawody w ramach igrzysk olimpijskich. Z tras przygotowanych dla narciarzy alpejskich mogą obecnie korzystać wszyscy pasjonaci nart i snowboardy. Wycieczka do Chamrousse to zatem okazja, by sprawdzić się na wymagających stokach i ocenić poziom swoim umiejętności.

Narty dla każdego

Francuskie trasy przygotowane są z myślą o narciarzach reprezentujących różne poziomy umiejętności. Bez względu na wybrane miejsce docelowe, w tamtejszych górach wszyscy uczestnicy wycieczki znajdą stok na miarę swoich sił. Francuskie kurorty różnią się jednak stopniem ekskluzywności. Najbogatsi wybierają Val d’Isere czy Meribel, szukający przystępniejszych warunków wypoczynku znajdą coś dla siebie w kurorcie Les 2 Alpes. Te i wiele innych miejsc łączą cudowne widoki, rozbudowana infrastruktura, a przede wszystkim zadbane i pełne udogodnień trasy dla narciarzy.

Zostaw komentarz

szesnaście + 20 =