Jak zapewnić bezpieczeństwo załodze podczas jachtingu?

Żeglarstwo to przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu nad wodą. Przebywanie na jachcie wymaga jednak przestrzegania kilku bardzo istotnych zasad, które są podstawą zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które się na nim znajdują. Minimalizują one ryzyko wystąpienia sytuacji mogącej zagrażać życiu oraz zdrowiu. Dzięki temu żeglowanie będzie świetną zabawą.

Zasady bezpiecznego przebywania na jachcie

Wybierając się na rejs trzeba przede wszystkim sprawdzić prognozę pogody. Oprócz temperatury bardzo ważna jest siła oraz kierunek wiatru, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję odnośnie tego, jak się ubrać. Jeśli prognozowane są gwałtowne burze lepiej przełożyć rejs na inny dzień, ponieważ to zjawisko atmosferyczne może być bardzo niebezpieczne zwłaszcza na wodzie.

Po wejściu na pokład wszystkich pasażerów kapitan powinien przeprowadzić krótkie szkolenie z zasad obowiązujących na jachcie. W jego zakres powinno wchodzić przede wszystkim pokazanie, gdzie znajdują się koła ratunkowe oraz wyjaśnienie, jak postępować w razie gdyby któryś z pasażerów znalazł się za burtą. Każda osoba przebywająca na jachcie musi zostać wyposażona w kamizelkę ratunkową. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie się na powierzchni wody. Różnego rodzaju kamizelki ratunkowe można znaleźć na stronie https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kamizelki-pneumatyczne/110. Bardzo istotne jest także wykonywanie poleceń wydawanych przez kapitana, ponieważ to właśnie on odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo wszystkich pasażerów.

Zostaw komentarz

pięć + cztery =