Jakie miejsca zwiedzić podczas wyjazdu do Ameryki Południowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ameryka Południowa to kontynent znany z wielu pięknych, fascynujących miejsc. Bez wątpienia podróż w jej rejony jest marzeniem niejednego podróżnika. Co warto więc zobaczyć, wybierając się w ten region świata?

Miejsca, które musisz zobaczyć

Oczywiście, Ameryka Południowa słynie z wielu ciekawych punktów, których nie powinniśmy przegapić. Każdy zapewne ma na swojej liście coś innego. To kontynent wielu państw i kultur. Na co zwrócić uwagę?

  • Machu Picchu – miasto starożytnych Inków, najlepiej zachowane. Jest uznane za jeden z siedmiu cudów świata, co powinno być wystarczającym powodem do jego odwiedzenia.
  • Rio de Janeiro – miasto w Brazylii uwielbiane przez turystów. Na pewno kojarzysz je dzięki słynnemu karnawałowi, który w mieście odbywa się co roku, przyciągając tłumy turystów. Nic dziwnego, piękne, różnorodne i kolorowe stroje i zabawa do białego rana to gwarancja świetnych wspomnień na całe życie. Oprócz tego Rio słynie też z ogromnego posągu Jezusa. Miasto może się również pochwalić największym stadionem na świecie.
  • Kanion Colca – to miejsce położone w Peru jest jednym z najgłębszych kanionów na całym świecie. Ma aż 120 km długości. Będąc tam, możemy czuć się, jakbyśmy byli na innej planecie.
  • Buenos Aires – stolica Argentyny, ogromne miasto, które tętni życiem, dzięki turystom z każdego zakątka świata.
  • Lima – stolica Peru, której początki sięgają roku 1535. Miejsce bogate w zabytki, wpisane jest na listę UNESCO.
  • Jericoacoara – plaża w Brazylii, którą będą zachwyceni nie tylko surferzy i miłośnicy sportów wodnych, ale również wszyscy, którzy uwielbiają podziwiać naturę i oglądać zachody słońca w przepięknych okolicznościach przyrody.

Jeśli chcesz wybrać się do Ameryki Południowej, na stronie https://www.apetytnaswiat.pl/ameryka-poludniowa/ znajdziesz oferty wycieczek właśnie na ten kontynent. Zorganizuj swoją podróż marzeń już dziś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Narzędzia zapewniające sprawną pracę biurową
Narzędzia zapewniające sprawną pracę biurową
Praca biurowa wymaga sprawnych i efektywnych narzędzi. Codzienne zadania wymagają przede wszystkim obsługi komputera. Liczne maile, poszukiwanie informacji, kontakt z […]
Jakiego rodzaju przynęty używa się w wędkarstwie?
Jakiego rodzaju przynęty używa się w wędkarstwie?
Wędkarstwo to hobby cenione przez wielu mężczyzn, jak i kobiety. Pozwala nam odpocząć od codziennych problemów oraz dać chwilę samotności. […]
Akcesoria niezbędne w każdej kawiarni i restauracji
Akcesoria niezbędne w każdej kawiarni i restauracji
Otwierając własną restaurację lub kawiarnię, trzeba ją odpowiednio wyposażyć. Gdy sprzęty i urządzenia kuchenne będą już wybrane, należy skupić się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy