Co zapewni ciepło w domu?

W każdym nowoczesnym domu musimy mieć porządne ocieplenie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ceny opału są dzisiaj coraz wyższe, a do tego dochodzą kwestie ekologii. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrze wykonać izolację termiczną budynku, by wewnątrz było ciepło i przytulnie, bez konieczności zużywania ogromnych ilości opału.

Ocieplamy ściany

Zacząć należy na pewno od położenia ocieplenia ścian. Tutaj dobrze sprawdzi się praktycznie każdy tani styropian, który kupić możemy w markecie budowlanym, bądź centrum z materiałami do ocieplania. Przede wszystkim jednak musimy pomyśleć o stropie, ponieważ to właśnie tędy najwięcej ciepła będzie usiłowało uciec. Dlatego też warto tutaj się bardzo mocno przyłożyć, nie tylko umieścić grubą warstwę styropianu, ale także wszystkie nieszczelności dokładnie wypełnić pianką do uszczelniania. W ten sposób na pewno na górnych piętrach będzie bardzo ciepło.

Okna, drzwi i posadzka

Oprócz tego musimy oczywiście wymienić wszystkie okna na nowoczesne, plastikowe z PCV. Mają one bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i to jest tutaj bardzo ważne. Trzeba zrobić dokładnie to samo z drzwiami, nie tylko tymi, które prowadzą na balkony, ale także wejściowymi. Gdy to mamy już gotowe, nie możemy zapomnieć o posadzce. Tutaj dobrze jest umieścić styrodur, który często określany jest jako styropian XXI wieku. Jest o wiele bardziej wytrzymały na nacisk, a jednocześnie ma wystarczająco dużą gęstość, by zapewnić dobre właściwości termoizolacji. Jeśli postaramy się dobrze go ułożyć, na pewno od podłogi nie będzie biło zimno, ani nie przedostanie się wilgoć.

Zostaw komentarz

piętnaście − 1 =