Jak czyścić dywan?

Dywan to element dekoracyjny chyba każdego domu. Ludzie bardzo chętnie kupują dywany, aby zasłonić zniszczone podłogi. Niektórzy mają jednak problem z jego czyszczeniem w obawie o zniszczenie struktury. Jest jednak wiele sposobów, aby wyczyścić dywan samodzielnie, bez ponoszenia kosztów czyszczenia w profesjonalnym salonie. Jak więc wyczyścić dywan samodzielnie?

Woda mineralna

Świeże plamy zostaną najszybciej usunięte, kiedy zostaną polane wodą mineralną. Po kilku sekundach warto wytrzeć plamę.  Również szybko działa pianka do golenia. Wystarczy odrobinę pianki wetrzeć w plamę i już po chwili powinna ona wyciągnąć brud. Oczywiście po chwili należy zmyć piankę za pomocą czystej ściereczki.

Proszek do pieczenia i ocet

Stara metoda, która znana jest wszystkim babciom. Do litrowego pojemnika wystarczy wsypać 2 łyżki proszku do pieczenia i 3 duże łyżki octu. Taką miksturę nakładamy na plamę i bardzo mocno wcieramy. Na koniec suszymy za pomocą suszarki. Po plamie nie będzie już ani śladu. Metoda skuteczna w przypadku starych, uporczywych plam.

Talk

Plamy, które są tłuste, są wyjątkowo uporczywe. Taką powierzchnię warto posypać talkiem i odczekać 24 godziny. Po upływie tego czasu talk powinno się dokładnie odkurzyć. Plama powinna zniknąć wraz z pyłem, który jest wciągany do odkurzacza.

Lód

Kiedy do powierzchni dywany przykleiła się guma, wystarczy delikatnie przyłożyć do niej kostki lodu. Kiedy jej powierzchnia stanie się twarda i nieelastyczna, wówczas bardzo łatwo będzie ją wykruszyć.

KOMENTARZE

Zostaw komentarz

8 + trzy =