Co wstawić do kawalerki, by była wygodniejsza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawalerka wydaje się być dość trudną do urządzenia przestrzenią. Bardzo trudno zmieścić w niej wszystkie niezbędne meble oraz rzeczy, a jednocześnie nie spowodować efektu zagracenia. Najczęściej na kawalerkę składa się mała kuchnia lub wyłącznie aneks kuchenny, dość mała łazienka oraz niewielki pokój. Rozplanowanie rozmieszczenia mebli może być wyzwaniem.

Jak urządzić kawalerkę, żeby była wygodna oraz funkcjonalna?

Wybierając meble do kawalerki, warto skupić się na niezbędnym minimum. Najlepiej wybierać proste oraz lekkie formy. Bezpiecznym rozwiązaniem jest trzymanie się jasnej kolorystyki. Można wybrać jeden mocniejszy akcent, który będzie przeplatał się z całością oraz nada jej odpowiedni charakter.

W kawalerce przyda się wiele różnych schowków, dlatego wykorzystanie przestrzeni musi być maksymalne i nie może być kwestią przypadku.

Najlepszym rozwiązaniem są meble robione na zamówienie. Aby uzyskać efekt przestrzeni najlepiej na samym początku zrezygnować ze ścianek działowych oraz z parawanów. Wolną przestrzeń na ścianach najlepiej zagospodarować różnego rodzaju półkami.

Wybór szafki pod telewizor powinien być uzależniony od ilości miejsca pod sprzętem. Najlepiej maksymalnie ją wykorzystać, tak aby nie zostawiać zbyt dużo otwartej przestrzeni.

W urządzaniu przestrzeni bardzo pomogą nam składane sofy, stoły i fotele. Ciekawe modele można zobaczyć na https://selsey.pl/k/69/sofy-i-kanapy.

Dobrze jest wybrać rozkładaną sofę, która za dnia będzie pełnić funkcję wygodnego siedziska, a w nocy łóżka. Aby nie zagracić przestrzeni najlepiej zdecydować się na sofę i maksymalnie jeden fotel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Systemy zarządzania jako element rozwoju
Systemy zarządzania jako element rozwoju
Innowacyjne firmy nieustannie podwyższają poziom świadczonych usług. Dzięki zoptymalizowanym działaniom można uzyskać przewagę na rynku konkurencyjnym i co za tym […]
Udogodnienia i akcesoria, które przydadzą się w każdym domu
Udogodnienia i akcesoria, które przydadzą się w każdym domu
Kiedy stajemy w obliczu urządzania domu czy mieszkania, bardzo często głowimy się nad tym czego nie powinno zabraknąć, abyśmy mogli […]
Zaburzenia lękowe – jak je pokonać?
Zaburzenia lękowe – jak je pokonać?
Zaburzenia lękowe to jedne z najczęściej występujących zaburzeń dotyczących zdrowia psychicznego. Są to napady różnego rodzaju lęków, fobii, paniki, a […]
Ostatnie wpisy
Polecamy