Co jest brane pod uwagę podczas wyceny auta w skupie?

Używane auto (niezależnie od stanu) warto jest zawsze oddać do profesjonalnego skupu. Dzięki temu można bowiem zarobić sporo pieniędzy bez konieczności spełniania licznych kwestii formalnych czy czasochłonnego prezentowania walorów pojazdu zainteresowanym. Oczywiście przed otrzymaniem gotówki do ręki maszyna musi najpierw zostać dokładnie wyceniona przez doświadczonego rzeczoznawcę. Jeśli interesuje nas skup samochodów w Czarnkowie od dawna działa wyjątkowo rzetelna firma tego typu.

Ostateczna wysokość kwoty zależy od licznych czynników

W naszym kraju działają dwa rodzaje skupów – jedne przyjmują auta przeznaczone wyłącznie do kasacji bądź rozebrania na części, drugie zaś zajmują się nabywaniem samochodów nadających się do dalszej eksploatacji – np. starych, delikatnie uszkodzonych oraz poleasingowych. Decydując się na wizytę w takim miejscu, musimy mieć świadomość, że wartość naszego pojazdu zostanie określona na podstawie rozmaitych elementów.

Rzeczoznawca ocenia w szczególności ogólny stan techniczny (sprawność silnika i poszczególnych podzespołów) oraz wizualny (wygląd tapicerki i lakieru na karoserii, jakość komponentów plastikowych itp.). Poza tym bierze pod uwagę rok produkcji maszyny, jej markę i model, zakres zamontowanego wyposażenia, liczbę przejechanych dotychczas kilometrów, parametry najważniejszych podzespołów, a nawet pojemność i moc jednostki napędowej czy rodzaj stosowanego paliwa. Duże znaczenie ma też zapotrzebowanie na części zamienne danego modelu. Dodajmy, że wycena za każdym razem dokonywana jest indywidualnie, dzięki czemu ryzyko nieuczciwego potraktowania klienta zostaje ograniczone do minimum.

Zostaw komentarz

jeden × 4 =